بهترین وکیل جرایم رایانه ای (معرفی ۲ نوع مشاوره وکالت) ⚖️

بهترین وکیل جرایم رایانه ای

در گذشته کمتر کسی فکر می‌کرد که در اینترنت یا فضای مجازی جرمی صورت بگیرد اما در یک دهه اخیر بیشتر مردم به نحوی با این جرایم آشنایی شده‌اند. کما اینکه وکیلی به اسم وکیل جرایم رایانه ای نیز به مشاغل حوزه وکالت افزوده شده است، که ما در این مقاله به معرفی بهترین وکیل جرایم رایانه ای خواهیم پرداخت.

در حال حاضر بسیاری از افراد جامعه چه بصورت مستقیم و چه غیر مستقیم درگیر جرایمی رایانه‌ای (اینترنتی) یا سایبری شده اند. به این جرایم با توجه به اینکه در فضای مجازی و اینترنت صورت می گیرد، جرایم سایبری نیز می‌گویند.

جرایم سایبری چیست؟

جرایم سایبری یا رایانه ای همانطور که از نام آنها پیداست به جرایمی اطلاق می‌شود که از طریق رایانه یا تداخل غیرمجاز در سیستم‌های رایانه‌ای رخ می‌دهد. بطور کلی هرگونه اقدام که از طریق رایانه با اتصال به اینترنت بصورت مستقیم یا غیر مستقیم انجام شودف بطور قانونی ممنوع بوده و جرم رایانه ای بحساب می‌آید.

علاوه بر اینها، پخش یک خبر کذب در فضای مجازی نیز جرم است، چرا که خبر به صورت ویروی منتشر شده و شخص مرتکب جرم هتک حیثیت و نشر اکاذیب گردیده است. همچنین ایجاد مزاحمت در فضای مجازی از دیگر جرایم سایبری محسوب می‌شود و فرد مرتکب، مشمول مجازات مزاحمت در فضای مجازی خواهد شد.

بهترین وکیل جرایم رایانه ای کیست؟

بهترین وکیل جرایم رایانه ای، یک وکیل پایه یک دادگستری‌ست که به فعالیت در حوزه جرایم رایانه‌ای می‌پردازد. با توجه به پیشرفت روز افزون اینترنت و فضای تکنولوژیک مجازی، راه‌های ارتکاب جرم پیشرفته‌تر از گذشته شده است.

لذا این شرایط ایجاب کرده که وکیلی متخصص، با تجربه و حاذق برای کمک به اشخاص خسارت دیده و متضرران جهت مطالبه حقوق آنان وجود داشته باشد که به این نوع وکیل، وکیل جرایم رایانه ای گفته می‌شود.

ویژگی های بهترین وکیل جرایم رایانه ای

با توجه به تخصصی بودن این جرایم، وکلای فعال در این حوزه بایستی علاوه بر آشنایی کامل با فضای مجازی و عملکردهای مختلف رایانه، تسلط کامل بر مبانی و اصول این نوع دعاوی داشته باشند. آشنایی با ادله این حوزه نییازمند تخصص و تسلط بر نحوه عملکرد رایانه می‌باشد که دانستن و بروز بودن وکیل مربوطه بسیار ضروری است.

همچنین وکیل جرایم رایانه ای باید از فرایند قضایی حاکم بر این پرونده های کاملا آگاهی داشته باشد.

حق الوکاله بهترین وکیل جرایم رایانه ای متخصص در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

حق الوکاله این وکیل نسبت به سال قبل هیچ افزایشی نداشته است. ایران وکالت در تهران بعلت فعالیت تخصصی در این حوزه، دارای پرونده های متعددی می‌باشد. لذا یکی از امتیازات موسسه ما برای موکلین خود، عدم افزایش هزینه حق الوکاله نسبت به سال قبل است.

همچنین خوب است بدانید پرداخت این هزینه در برخی از پرونده ها بصورت اقساطی‌ست که در این خصوص با تماس با مشاورین ما می‌توان اطلاعات دقیق‌تری بدست آورید. شما می‌توانید در هر مرحله‌ای از شکایات خود که هستید، وکیل جرایم رایانه ای انتخاب کنید.

چه زمانی باید وکیل جرایم رایانه ای گرفت؟

بطور کلی اگر شما فرآیند دادرسی یا طرح شکایت را بدانید نیازی به بکارگیری وکیل ندارید، ولی از آنجا که اکثر افراد اطلاعات ناقص و یا ناکافی در خصوص قوانین و روند رسیدگی به پرونده‌ها دارند، گاها پرونده‌هایی را که شانس آنان بالای حتی ۹۰ درصد است را شکست می‌خورند. لذا بکارگیری وکیل مجرب راهکاری مطمئن برای مطالبه حقوق‌تان است.

بهترین وکیل جرایم رایانه ای کیست؟

انواع وکیل جرایم رایانه ای

بهترین وکیل جرایم رایانه ای برای تقسیم بندی پرونده‌ها و جرایم به دو شکل زیر عمل می‌کند:

  • جرایم رایانه ای مالی
  • جرایم رایانه ای غیر مالی

وکیل جرایم رایانه ای مالی

حجم بسیار زیادی از دعاوی مربوط به جرم رایانه‌ای می باشند که در آن با روش‌ها و شیوه‌های گوناگون، افراد به صورت نامشروع و غیر قانونی مال افراد بی گناه را برای خود برمی‌دارند. از جمله این شیوه‌ها می‌توان به: ایجاد شرکت‌های هرمی، اخذ اخاذی، کلاهبرداری‌های اینترنتی، سایت‌های شرط بندی و مواردی از این قبیل که هر ساله تعداد زیادی از پرونده‌های دادگاه‌ها را به خود اختصاص داده است. حضور بهترین وکیل جرایم رایانه ای برای حل و گرفتن حق و حقوق شما مهم و ضروری است.

وکیل جرایم رایانه ای غیر مالی

نوع دیگری از جرایم، مربوط به جرایم غیر مالی می‌باشد. جرایم غیر مالی همواره تبعات بسیار بدی را برای شاکی به همراه دارد. جرایمی از قبیل انتشار فیلم و تصاویر شخصی اشخاص، نشر اکاذیب، نقض حریم خصوصی اشخاص، نشر فیلم‌های مستهجن و خلاف عفت عمومی، توهین و فحاشی به اشخاص که مواردی از این دست را شامل می‌شود.

طبق گفته بهترین وکیل جرایم رایانه ای، مجرمین فضای سایبری به دو دسته تقسیم می‌شوند:

هکر‌ها:

هکرها افراد بسیار باهوش و با مهارت بسیار بالا در برنامه نویسی هستند. هکرها، افراد کنجکاوی هستند که بدون نیت آسیب رسانی به کامپیوتر هدف، به دریافت اطلاعات شخصی کامپیوتر مورد نظر اقدام می‌نمایند و فقط بیننده‌ی اطلاعات بوده و به آن آسیبی وارد نمی‌کند.

کراکرها:

کراکرها بر خلاف هکرها دارای نیت‌های بدخواهانه بوده است. آن‌ها با آسیب رسانی به رایانه هدف وارد عمل می‌شوند و سعی در تخریب کامپیوتر هدف دارند و دست به اقداماتی مثل هک و ویروسی کردن و پاک کردن فایل ها می‌زنند.

مرجع رسیدگی به جرایم رایانه ای

به تازگی دادسرا ویژه جرایم رایانه‌ای و سایبری تشکیل شده است که وظیفه آن، رسیدگی به طور اختصاصی به جرایم رایانه ای است. پس از رسیدگی مقدماتی پرونده و صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه کیفری ارسال می‌شود.

بهترین وکیل جرایم رایانه ای چه کار‌هایی انجام می‌دهند؟

به طور کلی، دو نوع مشاوره وکالت داریم:

  • مشاوره تلفنی برای حل چند سوال  به صورت کاملا رایگان

البته اگر موضوع بحث شخص طولانی باشد و نیاز به مشاوره دقیق و جزئی باشد، حق مشاوره دریافت خواهد شد.

  • مراجعه حضوری همراه با عقد قرارداد وکالت که با توجه به پیچیدگی‌ها و مشکلات پرونده، هزینه آن متفاوت خواهد بود. در نوع دوم، پس از بررسی کامل و جزء به جزء پرونده و مراحل دادرسی حق الزحمه تعریف می‌شود و با توجه به پیشرفت پرونده مرحله به مرحله دریافت میشود.

جرایم رایانه ای

در چه زمان‌هایی باید وکیل جرایم رایانه ای و سایبری اخذ کنیم؟

به طور کلی، اگر شما فرایند طرح دعوا و رفع اثر دعوا و دادرسی را بدانید، دیگر نیاز به اخذ وکیل ندارید. اما پیشنهاد ما به شما این است که حداقل برای مشورت و راهنمایی، بهتر است از مشاوره‌های تلفنی رایگان ما استفاده کنید.

بهترین وکیل جرایم رایانه ای در تهران

با توجه به سخت گیری‌ها  و حساسیت قضات نسبت به جرایم که در مقاله هم به آن اشاره شد در صورتی که با هرگونه مشکلات و پروندهای حقوقی در عرصه فضای مجازی مواجه شدید؛ حتما برای مشاوره می‌توانید با ایران وکالت تماس بگیرید. ایران وکالت با بهترین وکلای کیفری و متخصص جرایم رایانه ای، به صورت کاملاً رایگان با شما ارتباط برقرار می‌کنند و پاسخگوی سوالات و نیازهای شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

چه زمانی باید وکیل جرایم سایبری گرفت؟

در هر مرحله امکان بهره گیری از ایشان وجود دارد. می‌توانید قبل یا بعد از طرح و تنظیم شکایت نامه خود اقدام به اخذ وکیل جرایم رایانه ای کنید.

وکیل جرایم سایبری کیست؟

یک وکیل پایه یک دادگستری ست که با فضای اینترنت و قوانین و آیین نامه های ارتکاب جرم در فضای وب آشنا است.

۵/۵ - (۳ امتیاز)