banner

وکیل طلاق زن از مرد

وکیل طلاق زن از مرد

وکیل طلاق زن از مرد، وکیلی است که به تمام مراحل طلاق و انواع آن و همچنین به تمام مراحل دادرسی اشراف کامل داشته باشد و به فرآیند طلاق سرعت ببخشد.امروزه در جامعه ما طلاق به یکی از شایع ترین مسائل بین زن و شوهرها تبدیل شده است. هرچند این پدیده ممکن است بسیار ناراحت کننده بنظر برسد، اما گاهی به دلیل مشکلات متعددی که برای زن و شوهر و همچنین فرزندان ایجاد می‌کند، یک راه حل قطعی برای حل مشکل آنها است.

در بسیاری از موارد حضور بهترین وکیل خانواده کاربلد این مسیر را برای دو طرف راحتتر می‌سازد. خصوصا وکیل طلاق زن از مرد، چرا که در جامعه ی ما که حق طلاق به صورت کلی با مرد است، بانوان مسیر بسیار سختتری نسبت به آقایان برای طلاق خواهند داشت.

خصوصیات وکیل طلاق زن از مرد

خصوصیات وکیل طلاق زن از مرد

پرونده های طلاق به خصوص طلاق زوجه معمولا بدون وکیل طلاق به سرانجام مطلوب نمی‌رسند، از این رو است که در این موارد به وکیل طلاق زن از مرد نیاز پیدا می‌کنیم. حال خصوصیات یک وکیل طلاق زن از مرد چیست؟ در ادامه به این خصوصیات می‌پردازیم:

  • ایشان باید به تمام مفاد قانونی طلاق تسلط کامل داشته باشد، علی‌الخصوص مواد ۱۱۲۷ تا ۱۱۳۳ قانون مدنی، و از آنها به بهترین شکل در روند پرونده استفاده کند.
  • وکیل طلاق زن از مرد باید به مراحل طلاق توافقی و طلاق از طرف زوجه تسلط و آشنایی کافی داشته باشد
  • پرونده را بصورت مداوم و سریع پیگیری کند
  • روانشناسی مناسبی از دو طرف داشته باشد و کمک کند که آسیب های طلاق کاهش پیدا کند.
  • در راستای پایمال نشدن حقوق مادی و معنوی موکل خود هوشمندانه رفتار کند.

طلاق توسط وکیل و مراحل آن

مراحل طلاق زن از مرد

برای پرونده های طلاق، مخصوصا طلاق از طرف زوجه، استفاده از وکیل طلاق زن از مرد بسیار توصیه می‌شود، چرا که این گونه طلاق در جامعه ما حقیقتا کاری بس سخت و دشوار است و مراحل سخت و پیچیده ای دارد که ما در اینجا به آنها میپردازیم.

صادر کردن گواهی ناسازگاری

اگر طلاق از نوع توافقی باشد، باید طرفین حداقل ۵ جلسه به مشاوره روانشناسی بهزیستی بروند و در آن صورت اگر مشاور تشخیص دهد، گواهی عدم امکان سازش و عدم انصراف از طلاق صادر می‌کند.

درخواست طلاق توافقی

بعد از اجرای جلسات مشاوره، کار به مرحله ثبت دادخواست طلاق توافقی می‌رسد. در قانون جدید بعضی از پرونده های طلاق توافقی به شورای حل اختلاف رجوع داده می‌شوند. اولین مرحله طلاق از سمت زوج یا زوجه، به ثبت رساندن دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‌باشد. مدارکی که باید به وکیل طلاق زن از مرد یا بهترین وکیل طلاق داده شود اصل تمامی صفحات شناسنامه و کپی آن و اصل کارت ملی و کپی آن، اصل یا رونوشت عقدنامه، اصل وکالت نامه طلاق و نسخه وکالت نامه دادگشتری می‌باشند.

رجوع دادن به دادگاه خانواده

پس از اینکه پرونده به دادگاه ارجاع داده شد، بایستی مدارک اصلی طلاق نیز به دادگاه ارائه شوند و در مورد ادله طلاق دفاع شود. از اصلی ترین مدارک در طلاق توافقی، برگه مشاوره بهزیستی و یا وکالت طلاق زوج به زوجه هستند. در طلاق از سمت زوج، به دلیل وجود حق طلاق کار به مراتب راحت تر از طلاق از سمت زوجه است.

وکیل طلاق زن از مرد اینجا کار دشواری را پیش رو دارد. البته که گرفتن طلاق از سمت زوج نیز، شرایط سختگیرانه تری نسبت به قبل دارد. مثلا صدور رای طلاق از سمت زوج، مستلزم این است که ایشان حقوق زن از جمله مهریه، نفقه و اجرت‌المثل را نقدا یا به صورت اقساط پرداخت کند. همچنین اگر طلاق دادن زن توسط مرد به دلیلی غیرموجه انجام شود، مرد باید نیمی از اموال خود را که در دوران زناشویی به دست آورده به زن بدهد. اما در طلاق از سمت زوجه کار بسیار دشوار می‌شود چرا که باید یکی از شروط ۱۲ گانه طلاق که در عقدنامه قید می‌شود رخ داده باشد.

اثبات شرایط طلاق

یکی از دشوار ترین کار هایی که وکیل طلاق زن از مرد باید انجام دهد، اثبات یکی از شروط ۱۲ گانه است. برای مثال اثبات رابطه نامشروع مرد یا ازدواج دوم ایشان یا اعتیاد شدید مرد که بایستی در پزشکی قانونی اثباط شود و یا ضرب و جرح و کتک زدن زن توسط مرد که باید با نامه کلانتری و پزشکی قانونی همراه باشد، مواردی هستند که برای طلاق از سمت زن باید اتفاق افتاده باشند.

اجرای حکم

پس از اینکه شرایط طلاق توسط وکیل طلاق زن از مرد اثبات شد، حکم طلاق صادر می‌شود و برای اجرا به دفترخانه طلاق ارجاع داده میود

طلاق توسط وکیل با استفاده از نفقه

بهترین وکیل طلاق زن از مرد

همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم، طلاق از سمت زوجه کار بسیار دشواری است و نیاز به وکیل طلاق زن از مرد دارد. برای طلاق زن از مرد حتما باید یکی از شروط ۱۲ گانه که داخل عقدنامه قید شده اتفاق افتاده باشد و اثبات شود. یکی از راه هایی که وکیل طلاق زن از مرد برای اثبات عدم کفایت مرد به آن استناد می‌کند، عدم پرداخت نفقه از سمت مرد است.

می‌توان گفت یک وکیل طلاق زن از مرد خوب، معمولا از نفقه شروع می‌کند، حتی در مواردی که مرد غیبت طولانی دارد، وکیل به جای اثبات غیبت مرد و تلاش برای طلاق غیابی که کاری بسیار دشوار است، از طریق عدم پرداخت نفقه پرونده طلاق را پیش می‌برد. در مرحله اول، وکیل طلاق زن از مرد، دادخواستی مبنی بر مطالبه نفقه معوقه را طرح می‌کند.

که در این دادخواست مدت زمان عدم پرداخت باید ۶ ماه باشد که در صورت اثبات آن می‌شود در دادگاه از آن استفاده کرد. همزمان با اینکه پرونده نفقه در حال رسیدگی است و منتظر صدور رای هستند، وکیل طلاق زن از مرد دادخواست طلاق را مطرح می‌کند. تا زمانی که رای مربوط به نفقه مشخص شود، پرونده طلاق پیش می‌رود و تاریخ و شعبه رسیدگی به آن معین می‌شود.

نهایتا در جلسه رسیدگی به پرونده طلاق، اجرائیه صادر شده منوت به نفقه توسط وکیل طلاق زن از مرد به دادگاه ارائه داده می‌شود، تا با استناد به آن قاضی رای طلاق را صادر کند. پس از اینکه حکم صادر شد و مراحل قانونی طی شد، وکیل طلاق زن از مرد یا موکل برای اجرای صیغه طلاق می‌توانند به دفتر طلاق مراجعه کنند.

جمع بندی

یکی دیگر از دلایلی که زن می‌تواند با استناد به آن از شوهر خود جدا شود، ضرب و جرح عمدی است. اما یک وکیل خوب، ابتدا ضرب و جرح عمدی را اثبات می‌کند و در صورت محکوم بودن مرد به پرداخت دیه، با در دست داشتن حکم قطعی طلاق اقدام به طرح دعوی طلاق می‌کند. ما اینجا، در ایران وکالت با به کارگیری بهترین وکیل ها آماده ایم تا نیاز شما در انواع مشکلات حقوقی را برطرف کنیم.

سوالات متداول

برای طلاق زوجه یا طلاق زن از مرد چه شرایطی نیاز است؟

اثبات یکی از شروط ۱۲ گانه است. برای مثال اثبات رابطه نامشروع مرد یا ازدواج دوم ایشان یا اعتیاد شدید مرد که بایستی در پزشکی قانونی اثباط شود و یا ضرب و جرح و کتک زدن زن توسط مرد که باید با نامه کلانتری و پزشکی قانونی همراه باشد، مواردی هستند که برای طلاق از سمت زن باید اتفاق افتاده باشند

خصوصیات یک وکیل خوب چیست؟

ایشان باید به تمام مفاد قانونی طلاق تسلط کامل داشته باشد، علی‌الخصوص مواد ۱۱۲۷ تا ۱۱۳۳ قانون مدنی، و از آنها به بهترین شکل در روند پرونده استفاده کند. وکیل طلاق زن از مرد باید به مراحل طلاق توافقی و طلاق از طرف زوجه تسلط و آشنایی کافی داشته باشد. پرونده را بصورت مداوم و سریع پیگیری کند. روانشناسی مناسبی از دو طرف داشته باشد و کمک کند که آسیب های طلاق کاهش پیدا کند. در راستای پایمال نشدن حقوق مادی و معنوی موکل خود هوشمندانه رفتار کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)