بهترین وکیل اداره کار + ۵ ویژگی مهم

وکیل اداره کار

بهترین وکیل اداره کار شخصی است که از توانایی و اطلاعات کافی در مورد قوانین اداره کار، بیمه و تمام بخشنامه‌ها برخوردار است. همچنین به همه شعب اداره کار دسترسی دارد و با آن‌ها آشنایی دارد. افراد به راحتی می‌توانند حقوق خود مانند دریافت مطالبات و یا حتی مرخصی زایمان که حق طبیعی زوجین است را از طریق یک وکیل پایه در دفتر کار دریافت کنید.

وکیل اداره کار باید حق کارگر را از کارفرما و بالعکس حق کارفرما را از کارگر در صورتی که حق با آن‌ها باشد را بگیرد. همچنین بتواند اختلافات را حل کند. اگر برای گرفتن وکیل برای دفتر کار خود به مشکل برخوردید، می‌توانید از مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

ضرورت مشاوره با بهترین وکیل اداره کار چیست؟

بررسی مسائل مربوط به کار و کارگران و روابط بین کارگران و کارفرمایان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین مسائل امروزه است. نیاز به مشاوره با وکیل اداره کار امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. این احساس نیاز در سال‌های اخیر به دلیل صنعتی شدن جوامع و دستیابی آن‌ها به پیشرفت اقتصادی افزایش یافته است.

دلیل این امر، افزایش حجم کار مولد و همچنین افزایش جمعیت و نیروی کار است. بدیهی است که با افزایش این تعاملات، درگیری و اختلافاتی نیز در محیط کار به وجود می‌آید. البته در بسیاری از موارد قطعاً مشورت با متخصصی مانند وکیل اداره کار سازنده خواهد بود.

بهترین وکیل اداره کار

بهترین وکیل اداره کار باید بتواند به راحتی از موکل خود دفاع کرده و در جلسات تحت تأثیر قرار نگیرد. همچنین بتواند به راحتی هر گونه دعوی را به نفع شاکی بنویسد. وکیل اداره کار سابقه طولانی در تنظیم پیش نویس قراردادها دارد و این امکان را می‌دهد که در قراردادها هیچ گونه شکی وجود نداشته و در آینده نیز مشکلی به وجود نخواهد آمد.

به طور کل وکیل اداره کار باید از شرایط زیر برخوردار باشد:

  • وکیل دفتر کار باید به قانون کار تسلط کامل داشته باشد.
  •  روش کار را کامل و دقیق بشناسد.
  • با قوانین و مقررات کار و کارگر کاملا آشنایی داشته باشد.
  • روش دیوان عدالت اداری را بداند.
  • از قوانین حقوقی و کیفری به نحو احسن اطلاع داشته باشد.

بهترین وکیل اداره کار

منظور از قرارداد کار چیست؟

به منظور ایجاد رابطه کاری بین کارگر و کارفرما، یک قرارداد کتبی یا شفاهی منعقد می‌شود. بر اساس آن کارگر در ازای دریافت دستمزد برای مدت معینی (موقت یا غیر موقت) برای کارفرما کار می‌کند.

این قرارداد میزان دقیق ساعات کار، نحوه کار، دریافت دستمزد و سایر موارد را مشخص می‌کند و در صورت بروز هرگونه اختلاف، ابتدا به آن ارجاع داده می‌شود. که البته وکیل اداره کار باید در جریان تمامی موارد آن قرار بگیرد. شما می توانید برای آشنایی با این مورد به صفحه نمونه قرارداد کار در ایران وکالت مراجعه کنید.

در قانون کار، مراجع حل اختلاف به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. هیئت‌های ارزیابی (به عنوان مرجع بدوی)
  2. هیئت‌های حل اختلاف (به عنوان مرجع بازنگری)

در هر استان چندین هیئت تشخیص و حل اختلاف متناسب با تراکم زندگی آن استان، پیش بینی شده است.

حدود اختیارات هیات تشخیص

  1. بررسی و تصمیم گیری در مورد هرگونه اختلاف شخصی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز که ناشی از رعایت مفاد قانون کار، قرارداد یا قرارداد کارورزی و کارگاه است. 
  2.  بررسی اختلافات ناشی از قراردادهای کاری که به طور موقت یا برای یک کار خاص منعقد شده است.
  3.  هرگاه کارگری در انجام وظایف خود کوتاهی کند یا مقررات انضباطی کارگاه را پس از اخطارهای کتبی نقض کند، کارفرما حق دارد علاوه بر بدهی‌ها و حقوق معوقه معادل هریک سال تجربه کاری معادل یک ماه برای پرداخت آخرین حقوق کارگر به عنوان حق سنوات و فسخ قرارداد کار، طبق نظر مثبت شورای اسلامی کار اقدام کند.

علاوه بر این، اگر این کارگاه تابع شورای اسلامی کار نباشد یا شورای اسلامی کار یا اتحادیه کارگری در آن تشکیل نشود، اعلام نظر مثبت هیات ارزیابی و تشخیص در فسخ قرارداد، توسط وکیل اداره کار، الزامی است.

حدود اختیارات هیات حل اختلاف

۱- بررسی اعتراضاتی که در مدت مقرر به آرای هیات‌های تشخیص داده شده است

 ۲- بررسی درخواست کتبی بیمه‌شدگان بیکار، مبنی بر داشتن بهانه موجه جهت اعلام نشدن بیکاری به اداره کار و امور اجتماعی در مدت مقرر

  ۳- مرور تفاوت‌های ناشی از طرح طبقه بندی مشاغل

وکیل اداره کار رایگان

گرفتن وکیل برای اداره کار

تمامی کارگران، کارکنان و نیروهای تحت قرارداد اشخاص حقیقی و حقوقی، می‌توانند به دفتر وکالت اداره کار مراجعه کنند. همین‌طور قرارداد وکالت منعقد کنند و نسبت به اعطای روند پیگیری شکایت خود از کارفرمای مربوطه، به وکیل دفتر کار اقدام کنند.

بهترین وکیل اداره کار با تخصص و آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به قانون کار، دادخواست طرح دعوی علیه کارفرما را تنظیم می‌کند. البته زمان صدور حکم نهایی نزد موکلین خود خواهد ماند.

مهم‌ترین موضوعی که کارگران هنگام شکایت از کارفرما باید به آن توجه کنند، موضوع اثبات رابطه کارفرما و کارمند است؛ که بر اساس ماده ۸۷ قانون آیین دادرسی کار تعیین شده است.

در بسیاری از موارد دیده شده است که کارگران از کارفرما شکایت می‌کنند. پس از آن که نتوانستند به درستی از حقوق خود در روابط کار دفاع کنند، به وکیل اداره کار مراجعه می‌کنند. لازم به ذکر است که این اقدام پرونده را پیچیده کرده و شانس دستیابی به نتیجه دلخواه را برای کارگران محترم کاهش می‌دهد.

از این رو توصیه می‌شود قبل از طرح شکایت علیه کارفرما، از مشاوره حقوقی استفاده کنید یا وکیل کار استخدام کنید. البته وکیل دفتر کار نیز می‌تواند نتیجه مطلوبی را برای شکایت کارگران از کارفرمایان در مراحل تجدید نظر خواهی بدست آورد.

بهترین وکیل اداره کار و امور اجتماعی تهران

اگر به عنوان کارگر استخدام شده اید و حقوق شما نقض شده است، باید یک دادخواست قوی و محکم به دادگاه تنظیم کنید تا بتوانید از کارفرما برای دریافت حقوق خود شکایت کنید. یک وکیل اداره کار و امور اجتماعی باید بر تمامی مشکلات و دغدغه‌های شما آگاه باشد. همین‌طور اطلاعات زیادی در مورد قوانین اداره کار و امور اجتماعی در تهران داشته باشد.

بهترین وکیل اداره کار آنلاین

بهترین راه برای تنظیم دادخواست در مورد مسائل اداره کار، استخدام یک وکیل اداره کار حرفه‌ای و با تجربه است؛ زیرا کارفرمایان معمولاً وکلای مجربی را استخدام می‌کنند که در این شرایط مشکلی ندارند. همچنین می‌توانید با یک وکیل آنلاین در ارتباط باشید و به پاسخ سوالات خود برسید.

اگر می‌خواهید حق و حقوق خود را دریافت کنید و البته بدانید هزینه وکیل اداره کار چقدر است، با مجموعه ایران وکالت مشورت کنید. زیرا هزینه وکیل کار بستگی به نوع کار و زمان لازم برای تشکیل پرونده شما دارد. وکلای ایران وکالت از بهترین و مجرب‌ترین وکلای اداره کار کشور هستند. با برقراری ارتباط با مشاوران حقوقی ما، به نتیجه مطلوب خود برسید.

امتیاز بدهید