banner

پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹

پاسخنامه آزمون وکالت 99

متقاضیان شرکت در آزمون وکالت می‌توانند با مطالعه دفترچه سوالات و دفترچه پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ از سطح سوالات و شیوه طرح سوالات آشنا شوند. همچنین افرادی که در آزمون‌های قبلی شرکت کرده‌اند می‌توانند نتیجه آزمون خود را با دیدن دفترچه پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ را ببینند. پاسخنامه رسمی آزمون وکالت را در این مقاله همراه با اطلاعات لازم درج کرده‌ایم.

آزمون وکالت چیست؟

آزمون وکالت یکی از آزمون‌های سراسر کشور است که برای متقاضیان وکالت برگزار می‌شود. پس از تکمیل تحصیلات خود در رشته خود، می‌توانید بنا به خواسته خود در آزمون‌های متفاوت شرکت کنید. یکی از این آزمون‌ها که مانند کنکور سراسری است، آزمون وکالت است. هرچه رتبه شما در این آزمون بهتر باشد، پرونده وکالت در شهر بهتری به شما داده می‌شود. و شما می‌توانید تبدیل به یک وکیل پایه یک دادگستری شوید.

سوالات آزمون ورودی وکالت به صورت تستی در ۶ رشته طرح می‌شود. در این آزمون ۱۲۰ سوال وجود دارد؛ که مرحله کتبی تشریحی است و مرحله مصاحبه هم شفاهی است. آزمون وکالت هر سال توسط دو مجموعه کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضاییه برگزار می‌شود. این دو آزمون مجزا هستند و تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

آزمون آزمایشی وکالت

در برخی از سایت‌های رسمی وکالت، شما می‌توانید عناوینی مانند آزمون آزمایشی وکالت و تست وکالت آنلاین ببینید. در این بخش شما می‌توانید برخی از سوالات جمع آوری شده از آزمون های سال‌های قبل را ببینید. سپس با پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ مقایسه کنید. این کار یک دید کلی در مورد آزمون وکالت و سطح سوالات به شما می‌دهد.

آزمون وکالت ۹۹

آزمون وکالت پایه یک دادگستری

آزمون وکالت دادگستری شامل ۱۲۰ سوال است و باید طی ۱۵۰ دقیقه پاسخ داده شوند. مواد این آزمون شامل حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت، اصول فقه، حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری هستند. ضرایب این مباحث باهم متفاوت است اما تمام آن‌ها ۲۰ سوال دارند.

بهترین مرجع سوالات تستی آزمون وکالت، مراجعه به آزمون‌های وکالت سال‌های گذشته است. البته تضمینی برای شباهت صدرصدی سوالات وجود ندارد. اما به شما کمک بزرگی در شبیه سازی آزمون می‌کند. 

آزمون وکالت قوه قضاییه

آزمون وکالت قوه قضاییه از سال ۹۸ بنا شد که منظم برگزار شود. با توجه به این که نحوه طراحی و سطح سوالات آزمون قوه قضاییه تا حدودی ناآشنا است، پیشنهاد می‌شود از پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ استفاده کنید.

دانلود پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹

جهت دانلود پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ بر لینک زیر کلیک کنید. همچنین در ادامه می‌توانید پاسخنامه رسمی آزمون وکالت ۹۹ را مشاهده کنید.

پاسخنامه رسمی آزمون وکالت ۱۳۹۹

گزینه شماره سوال گزینه شماره سوال گزینه شماره سوال گزینه شماره سوال گزینه شماره سوال گزینه شماره سوال
۲ ۱۰۱ ۴ ۸۱ ۳ ۶۱ ۳ ۴۱ ۱ ۲۱ ۳ ۱
۴ ۱۰۲ ۱ ۸۲ ۲ ۶۲ ۴ ۴۲ ۲ ۲۲ ۲ ۲
۱ ۱۰۳ ۲ ۸۳ ۴ ۶۳ ۳ ۴۳ ۴ ۲۳ ۳ ۳
۳ ۱۰۴ ۲ ۸۴ ۱ ۶۴ ۱ ۴۴ ۱ ۲۴ ۳ ۴
۲ ۱۰۵ ۳ ۸۵ ۳ ۶۵ ۲ ۴۵ ۳ ۲۵ ۴ ۵
۲ ۱۰۶ ۱ ۸۶ ۲ ۶۶ ۴ ۴۶ ۴ ۲۶ ۱ ۶
۴ ۱۰۷ ۴ ۸۷ ۲ ۶۷ ۱ ۴۷ ۲ ۲۷ ۳ ۷*
۳ ۱۰۸ ۱ ۸۸ ۱ ۶۸ ۴ ۴۸ ۱ ۲۸ ۲ ۸
۱ ۱۰۹ ۳ ۸۹ ۴ ۶۹ ۴ ۴۹ ۴ ۲۹ ۲ ۹
۲ ۱۱۰ ۴ ۹۰ ۲ ۷۰ ۱ ۵۰ ۳ ۳۰ ۴ ۱۰
۱ ۱۱۱ ۲ ۹۱ ۱ ۷۱ ۳ ۵۱ ۳ ۳۱ ۱ ۱۱
۴ ۱۱۲ ۲ ۹۲ ۳ ۷۲ ۲ ۵۲ ۲ ۳۲ ۴ ۱۲
۲ ۱۱۳ ۱ ۹۳ ۴ ۷۳ ۴ ۵۳ ۴ ۳۳ ۳ ۱۳
۳ ۱۱۴ ۴ ۹۴ ۳ ۷۴ ۱ ۵۴ ۲ ۳۴ ۱ ۱۴
۱ ۱۱۵ ۲ ۹۵ ۱ ۷۵ ۱ ۵۵ ۳ ۳۵ ۳ ۱۵
۳ ۱۱۶ ۲ ۹۶ ۴ ۷۶ ۴ ۵۶ ۱ ۳۶ ۴ ۱۶
۴ ۱۱۷ ۳ ۹۷ ۴ ۷۷ ۱ ۵۷ ۳ ۳۷ ۲ ۱۷
۱ ۱۱۸ ۱ ۹۸ ۱ ۷۸ ۲ ۵۸ ۲ ۳۸ ۱ ۱۸
۳ ۱۱۹ ۴ ۹۹ ۳ ۷۹ ۴ ۵۹ ۲ ۳۹ ۴ ۱۹
۲ ۱۲۰ ۱ ۱۰۰ ۲ ۸۰ ۳ ۶۰ ۱ ۴۰ ۱ ۲۰

*در سوالات و پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ سوال ۷ دارای تاثیر مثبت بود.

آزمون وکالت امسال

اگر شما هم از متقاضیان آزمون وکالت امسال هستید، می‌توانید با مراکز حقوقی در ارتباط باشید و در مورد آزمون‌های وکالت امسال تحقیق کنید. علاوه بر داشتن پاسخنامه آزمون وکالت ۹۹ راهنمایی گرفتن از مجموعه ایران وکالت نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

۱/۵ - (۱ امتیاز)