banner

لیست بهترین وکیل اهدای جنین ⚖️

وکیل اهدای جنین
وکیل اهدای جنین

امروزه برای نازایی درمان های مختلفی وجود دارد که انتخاب آن بسته به شرایط مرد و زن بستگی دارد. یکی از روش های درمان نازایی، اهدای جنین است. استفاده از این روش، شرایط خاص خود را دارد که طی کردن مراحل آن کمی دشوار است. به همین دلیل وجود وکیل اهدای جنین در پیشبرد این راه، میتواند بسیار کمک کننده باشد. از آنجایی که امروزه یکی از معضلات جامعه نازایی است، در این مقاله از سایت ایران وکالت سعی داریم شما با شرایط و نحوه دریافت جنین و وکیل اهدای جنین آشنا کنیم.

اهدای جنین به چه صورت انجام می شود؟

شرایط اهدای جنین چیست؟
روش های اهدای جنین

در ابتدا می خواهیم بدانیم که اهداء جنین چیست؟ بهتر است بدانید که روش اهدای جنین زمانی انجام می شود که مشکل ناباروری از سمت مرد باشد. در این روش بعد از تلقیح تخمک زن و اسپرم مرد در آزمایشگاه و بعد از گذشت ۴ الی ۵ روز، جنین آماده شده، به رحم فرد متقاضی انتقال داده می شود. به این ترتیب جنینی که حاصل از این نوع از القاح باشد، جنین اهدایی به شمار می آید. چنانچه متقاضی دریافت جنین هستید، حضور وکیل اهدای جنین در این راه به شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

در دو صورت اهدای جنین انجام می شود:

 1. در صورتی که مشکل ناباروری از سمت مرد باشد. یعنی توانایی تولید اسپرم را نداشته باشد.
 2. چنانچه احتمال انتقال بیماریهای ژنتیکی مانند دیستروفی عضلانی، هموفیلی و همینطور ناهنجاریهای مادرزادی به نسلهای بعد وجود داشته باشد.

شرایط اهدای جنین چیست؟

بر اساس ماده ۲ قانون که به نحوه اهدای جنین به زوجین نابارور اختصاص یافته، درخواست دریافت اهدای جنین می بایست به طور مشترک از طرف زن و مرد انجام گرفته و به دادگاه ارائه کنند. چنانچه دادگاه شرایط احراز را رویت کرده باشد، مجوز را برای اهدای جنین برای زوجین صادر می کند. بهترین وکیل اهدای جنین می تواند تمامی شرایط را برای زوجینی که شرایط دریافت جنین را داشته باشند، به طور کامل شرح دهد. شرایط احراز به قرار زیر است:

 • زوجین با استناد به گواهی پزشکی معتبر، قادر به بچه دار شدن نباشند و زن این توانایی را داشته باشد که بتواند جنین دریافت کند.
 • زن و مرد خواهان جنین هیچ گونه بیماری صعب العلاجی نداشته باشند.
 • زوجین به هیچ ماده مخدری اعتیاد نداشته باشند.
 • زن و مرد از لحاظ عقلی در سلامت کامل باشند.
 • زوجین باید فرزند را در رفاه تربیت کرده و توانایی پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشند
 • زن و شوهر باید مسئولیت پذیر بوده و از لحاظ اخلاقی مشکلی نداشته باشند.
 • زن و مرد باید در تابعیت جمهوری اسلامی ایران باشند.

دریافت کنندگان جنین چه تکالیفی دارند؟

بخشی از ماده ۳ قانون که مرتبط با اهدای جنین است، به تکالیف و وظایف زوجین دریافت کننده جنین پرداخته است. بر اساس این ماده، زوجین امکان نگهداری، تعلیم و تربیت، نفقه و احترام را برای فرزند خویش دارند، اما در این قانون هیچ اشاره ای به نسب، ارث و همینطور محرومیت از ازدواج نشده است. دادگاهی به بررسی صلاحیت زوجین جهت دریافت جنین می پردازد، دادگاه خانواده است. لازم به ذکر است که تمامی مراحل دریافت جنین شامل تنظیم دادخواست، مراحل اداری و ارزیابی سلامت پزشکی توسط وکیل اهدای جنین انجام خواهد گرفت.

منابع عمده جنین های اهدایی
وکیل اهدای جنین

منابع عمده جنین های اهدایی

منابع عمده برای جنین های اهدایی شامل موارد زیر هستند:

 • اهدای تخمک و اسپرم زوجی که مشکلات ناباروری نداشته و می خواهند جنین اهدا کنند.
 • زن و شوهری که به دلیل مشکلات ناباروری از طریق روش درمانی میکرواینجکشن باردار شده اند. گاهی پیش می آید که جنین های تولید شده به این روش در تعداد بالایی هستند. این زوج در صورت تمایل می توانند جنین های خود را منجمد کرده و در صورت نیاز به دیگر زوجین نابارور اهدا کنند.

رحم جایگزین

برخی از زنان به صورت مادرزادی یا به دلیل شرایطی مانند بیماری های خاص مانند سرطان، رحم خود را از دست می دهند. همینطور ممکن است برخی از افراد به دلیل برخی از بیماریها مانند ام اس یا دیابت از بارداری منع شده باشند. این افراد گزینه های مناسبی برای دریافت رحم جایگزین هستند و از این طریق می توانند صاحب فرزند شوند. استفاده از رحم جایگزین به این صورت است که از رحم زن دیگری که از لحاظ جسمانی در سلامت کامل است، استفاده می شود. در واقع از این رحم برای رشد و نمو جنین و طول دوره بارداری استفاده می شود.

روش بارداری از طریق رحم جایگزین به این شرح است. جنین به وجود آمده از همسران قانونی در آزمایشگاه، به رحم جایگزین منتقل می شود. البته که بهتر است یک قرارداد توسط وکیل اهدای جنین در این خصوص تنظیم شود. در این قرارداد ذکر می شود که صاحب رحم جایگزین در ازای دریافت مبلغی جنین را در رحم خود رشد دهد. همینطور بعد از اتمام دوره بارداری، کودک متولد شده به والدین اصلی کودک بازگردانده شود.

مطالعه مقاله مربوط به قیومیت فرزند به شما پیشنهاد می شود.

دیگر قوانین اهدای جنین

بر اساس نظرات وکیل اهدای جنین که طبق آیین نامه اجرایی نحوه اهدای جنین است، قبل از اهدای جنین، اهداکنندگان باید از نظر مسلمان یا غیر مسلمان بودن، از هم جدا شوند. به این ترتیب باید مذهب اهدا کننده جنین با مذهب دریافت کننده جنین یکسان باشد.

چگونه می توان یک وکیل اهدای جنین برای فرزند خواندگی از طریق اهدای اسپرم دریافت کرد؟

اگر می خواهید از طریق اهدای اسپرم یا از روش نطفه صاحب فرزند شوید، راهنمایی و کاردانی یک وکیل اهدای جنین در این امر می تواند به شما بسیار کمک کننده باشد. کماکان تمامی مراحل حقوقی با حضور یک وکیل راه را برای زوجینی که تمایل دارند به این روش صاحب فرزند شوند، بسیار هموارتر خواهد شد.

معرفی بهترین وکیل اهدای جنین

احتمالا با خواندن مطالب ذکر شده در این مقاله به شرایط و روند سخت و پیچیده اهدای جنین روبرو شدید. اما حضور بهترین وکیل اهدای جنین با تجربه می تواند جریان پرونده را سریعتر پیش برده و شما را به نتیجه مطلوب برساند. همینطور در صورت بروز مشکل و هرگونه اختلافی، با دانش و آگاهی خود می تواند از ایجاد هرگونه مشکلی جلوگیری نماید. در صورت نیاز می توانید با شماره های درج شده در سایت ایران وکالت تماس گرفته و از وکلای حرفه ای در این مجموعه مشاوره دریافت کنید.

وکیل اهدای جنین چه وظایفی دارد؟

سخن پایانی

زوجینی که توانایی فرزند دار شدن به روش های طبیعی را ندارند، میتواند با روش های مختلف از جمله اهداء جنین به آرزوی خود جامه عمل بپوشانند. در این میان برخی از زوجین با اهداف نوع دوستانه و به صورت رایگان جنین خود را به زوجینی که امکان فرزندآوری ندارند، اهدا می کنند. در صورتی که می خواهید با شرایط و نحوه دریافت جنین آشنا شوید، میتوانید با بهترین وکیل اهدای جنین در سایت ایران وکالت در تماس باشید و از مشاوره های ارزشمند این وکلای حرفه ای بهره ببرید.

سوالات متداول

اهدای جنین در چه صورتی انجام می شود؟

اهدای جنین زمانی انجام می شود که مشکل باروری از طرف مرد باشد.

اهدا کنندگان جنین چه افرادی هستند؟

افرادی که مشکل باروری نداشته و نوع دوستانه جنین اهدا می کنند.

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)