banner

بهترین مشاوره حقوقی بین المللی

مشاوره حقوقی بین المللی

مجموعه قوانین و قواعدی که دولت‌ها آن‌ها را لازم الاجرا می‌دانند، حقوق بین الملل می‌نامند. در کل این قواعد در برگیرنده‌ی قوانینی هستند که مشخص کننده‌ی تکالیف ارگان‌های بین المللی و رابطه دولت‌ها و افراد با یکدیگر هستند. تیم تخصصی ایران وکالت با داشتن کادر با تجربه و متخصص، مشاوره‌های حقوقی بین المللی و خدمات جامع حقوقی را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه می‌دهند. بنابراین در ایران وکالت با ما همراه باشید تا به توضیح کلی و آشنایی بیشتر مبحث مشاوره حقوقی بین المللی در بهترین موسسه حقوقی بپردازیم.

هدف از مشاوره حقوقی بین الملل چیست؟

این مشاوران افرادی هستند که توانایی راهنمایی ارگان‌ها افراد مختلف در رشته‌های مختلف قضایی را دارند. به دلیل این که ممکن است یک کمپانی یا با شرکت‌های مختلف خارجی در ارتباط باشند و مبادلاتی نیز بین آن‌ها صورت می‌گیرد، پس در نتیجه لزومی است تا از یک مشاوره حقوقی بین المللی نیز بهره بگیرند.

این کار باعث می‌شود تا این شرکت فعالیت‌های راحت تری را در این نوع زمینه‌ها داشته باشند. شخصی که مشاوره حقوقی را ارائه می‌دهد باید علمی زیادی را در این زمینه داشته باشد و فردی متخصص به حساب بیاید. نخستین قدم باید به مسئله دانش فنی در حقوق بین الملل تسلط حرفه‌ای داشته باشد. غیر ایز این موارد باید تخصص‌های زیاد دیگری را نیز داشته باشد. از جمله از این تخصص‌ها می‌توان به داشتن دانش حرفه‌ای در زبان‌های خارجی اشاره کرد.

وجود افرادی که مشاوره حقوقی بین المللی را ارائه می‌دهند در هر مجموعه‌های کلیدی دانست. زیرا او می‌تواند زمینه‌ها را برای واردات مواد اولیه، محصولات تولید شده را مهیا کند. بنابراین وجود همچنین افرادی را می‌توان در یک شرکت سودمند دانست. زیرا برای شرکت‌ها صادرات سودمند از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل حقوق بین الملل

خدمات مهمی که یک مشاور حقوقی ارائه میدهد

خدمات مهمی که یک مشاور حقوقی ارائه میدهد

ارائه خدمات مشاوره حقوقی در زمینه‌های مختلفی به خصوص حقوق تجارت، شرکت‌ها، مالی، قراردادهای داخلی و خارجی مالکیت‌ها به صورت حضوری یا اینترنتی، تنظیم قراردادهای سرمایه‌گذاری و تجاری، مشارکت‌های مدنی و تجارتی، قراردادهای بانکی، قراردادهای مرتبط با حقوق مالکیت‌های فکری، قراردادهای نرم افزاری و به دیگر موارد نیز می‌توان اشاره کرد.

متقبل شدن در مراجع قضایی خارجی و همچنین داخلی، ارائه خدمات توسط مراجع دادگستری بین المللی در رشته‌های‌ مختلفی حقوقی اعم از کیفری و مدنی از طریق وکلای داخلی و خارجی. وکالت در بستر حقوق مهاجرت و دریافت اقامت کشوری مانند کانادا و کشورهای اروپایی. قبول داوری در اختلافات مدنی و تجاری در اروپا و کانادا و همچنین در داخل ایران.

مفهوم حقوق بین المللی عمومی

این نوع از حقوق به روابط بین دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی مرتبط است. از قسمت از حقوق بین المللی حاوی ابعادی بزرگتری از مشاوره حقوقی بین المللی را است. یک مشاور و بهترین وکیل آگاه به مسائل در این نوع از زمینه‌ها برای اینکه ارتباطات گسترده‌تری را داشته باشد بسیار کمک کننده تر خواهد بود.

حقوق بین الملل خصوصی

شاخه خصوصی حقوق بین الملل به شکل جزئی تنها در مقیاس اشخاص حقیقی و حقوقی و گروه‌ها به روابط بین المللی می‌پردازد. بهتر است بدانید که مهاجرت در زیرمجموعه‌ی حقوق بین الملل خصوصی قرار دارد. مواردی مانند پناهندگی، سرمایه‌گذاری و همچنین تحصیل از این دسته از مسائل حقوقی بین المللی محسوب می‌شود.

یکی از موضوعاتی که در مسئله حقوق بین الملل در شاخه تخصصی این است که کسب تابعیت میتواند از طریع خون و خاک آن فرد مشخص شود. به این معناست که اگر فردی در خاک یک کشور به دنیا بیاید قادر است تا تابعیت آن کشور را اخذ کند. قانون تابعیت خود بیان می‌دارد تا اگر والدین فرزند متولد یک کشور دیگری را داشته باشند. فرزند نیز می‌تواند تابعیت همان کشور را اخذ کند.

پناهندگی

یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در عرصه بین الملل مرتبط با مبحث پناهندگی است. فردی که به عنوان یک پناهنده شناخته می‌شود، به دلیل مشکلاتی که ممکن است جان او را نیز به خطر بیاندازد کشور خود را ترک کرده است. بنابراین تصمیم می‌گیرد را در کشور دیگری پناهنده شود. برای اخذ پناهندگی یک کشور، فردی که تقاضا می‌دهد باید دلایل خود را عنوان و همچنین اثبات نماید که دلایل محکمی برای پناهنده شدن دارد. در این زمینه فرد حتما به یک مشاوره حقوقی بین المللی نیز نیاز دارد.

تفاوت بین وکیل حقوقی و مشاور

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل مهاجرت

تفاوت بین وکیل حقوقی و مشاور

مشاور معمولا برای یک شرکت یا موسسه خاصی کار می‌کند. امور حقوقی مربوط به آن را انجام داده و در مجموعه فعالیت می‌کند. به این دسته از افراد، حقوقی نیز گفته می‌شود که از سوی شرکت برای رسیدگی به بعضی امور مربوط به شرکت مامور می‌شوند.

در نتیجه می‌توان گفت که یک مشاور حقوقی خارج از محدوده‌های دادگاهی فعالیت می‌کند ولی برای ارائه کردن مشاوره حقوقی بین الملل نیز کارایی‌هایی دارد. اما یک وکیل پایه یکم دادگستری قادر است تا پرونده‌های قضایی گوناگونی را بپذیرد. با توجه به این که مسائل حقوقی و کیفری گستردگی خاص خود را دارند.

زمانی که مبادلات و ارتباطات گسترده‌ای بین شرکت‌ها وجود دارد، در حقیقت یک مشاور حقوقی قادر است تا به خوبی شما را از قوانین بین المللی آگاه سازد. خدماتی که یک مشاور حقوقی بین المللی ارائه می‌دهد:

  • ثبت کردن یک شرکت خارجی
  • دریافت نمایندگی شرکت خارجی
  • مذاکرات تجاری
  • تنظیم قراردادهای بین المللی
  • تنظیم قراردادهای بانکی
  • امور مرتبط با تابعیت دوگانه
  • حقوق ترابری و گمرکی بین المللی
  • مهاجرت و ورزش

سخن پایانی

سخن پایانی

انجام دادن فعالیت‌های بین المللی احتیاج به علم و دانش به روزی داردکه یک مشاور حقوقی می‌تواند این مسیر را آسان کند. همینطور می‌توان با کمک یک مشاوره حقوقی بین المللی به مشکلات جزایی و کیفری نیز رسیدگی کرد. همینطور رفع موانع و مشکلات درباره پرونده‌های حقوقی به کمک وکلای با تجربه در این زمینه ممکن خواهد بود. مشاوره حقوقی بین المللی در مرجع تخصصی ایران وکالت توسط افراد حرفه ای و مجرب و همچنین متعهد صورت می‌گیرد.

مشاوره حقوقی بین المللی در تشریفات مدیریت شرکت‌های بین المللی آگاهی دارد و موکلین خود را در زمینه‌های مربوطه راهنمایی می‌کند. مشاوره حقوقی بین المللی خوب و باتجربه در کاستن هزینه‌ها نیز نقش بسیار مفید و موثری داشته باشد.

امتیاز بدهید