معرفی بهترین وکیل مهاجرت به ۲۰ کشور جهان

وکیل مهاجرت

برای مهاجرت کردن به هر کشوری، به اطلاعاتی در مورد قوانین، مقررات و مصادیق قانونی آن کشور نیازمند هستید. وکیل مهاجرت در خصوص مواردی همچون درخواست ویزا، گرین کارت، گرفتن تابعیت و شرایط خروج از کشور یا اشتغال در کشور مورد نظر، می‌تواند شما را بسیار راهنمایی کند. تعداد زیادی از وکلای مهاجرتی نیز به امور مربوط به تعامل مهاجرت و قوانین کیفری را بررسی می‌کنند.

وکیل مهاجرتی می‌تواند پرونده‌های متقاضی را به عنوان نماینده آن شخص مورد بررسی قرار دهد و در مصاحبه‌هایی که در خصوص مهاجرت انجام می‌شود، شرکت کند. در مورد اینکه چه نوع ویزایی با توجه به شرایط شما مناسب است و به چه مدارک معتبری نیاز دارید، وکیل مهاجرتی شما را راهنمایی می‌کند. ایران وکالت ، مرکز تخصصی معرفی بهترین وکلای کشور، در این نوشته قصد دارد بهترین وکیل مهاجرت را به شما معرفی کند.

وکیل مهاجرت کیست؟

بهترین وکیل مهاجرت شخصی است که جهت ارائه خدمات خارج از چارچوب اداری مهاجرت، آموزش دیده و می‌توان گفت که یک وکیل مهاجرت معتبر کسی است که بعد از فارغ التحصیلی، در آزمون وکالت شرکت کرده و پس از گذراندن ۱۸ ماهه دوره کارآموزی، موفق به کسب پروانه وکالت خود از کانون وکلای دادگستری شده باشد.

افرادی فارغ التحصیل شده در رشته حقوق بین الملل، می‌توانند در خصوص مهاجرت، اخذ ویزا و پذیرش، ازدواج بین اتباع دیگر، تولد فرزند در خارج از کشور و تبعات آن اظهار نظر کنند و قوانین و مقررات را در مورد حقوق بین الملل، در اختیار افرادی که قصد مهاجرت دارند، قرار دهند.

با توجه به ترویج و گسترش مهاجرت به خارج، کسب اطلاعات در مورد مهاجرت ضروری است؛ زیرا نداشتن اطلاعات کافی در مورد قوانین و ملزومات مهاجرت، می‌تواند موجب اتلاف انرژی، زمان و پول شود. یک وکیل  مهاجرتی خوب، می‌تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود.

وکیل مهاجرت کیست؟

مزایای اخذ بهترین وکیل مهاجرت

یکی از مزایای به کارگیری از این وکیل این است که پروسه شروع مهاجرت شما تا رسیدن به مقصد، بسیار سریع‌تر و قانونی‌تر از حالت عادی طی می‌گردد. همچنین به شما کلیه اطلاعات لازم در خصوص کارهایی که باید حین سفر انجام دهید گفته می‌شود.

از دیگر مزایای اخذ این وکیل، داشتن امنیت و آرامش ذهنی بیشتر است. شما می‌توانید بی‌استرس به کارهای خود بپردازید. چون مسیر کاملا قانونی بوده، هزینه‌ها هم کاهش می‌یابد. وکیل مجرب، شما را از سردرگمی درآورده و مشکلاتی که ناشی از انجام آنها توسط افراد کارنابلد پیش میآید را شدیدا کاهش می‌دهد.

با توجه به اینکه روش‌های مهاجرت سیار گسترده بوده، وکیل مهاجرت با توجه به شرایط کنونی شما و قوانین بین‌المللی جدید و بروزشده راه‌حل مناسبی برای شما ارائه می‌دهد. این وکیل دید بازتری به شما داده و با وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، کار و رفاهی کشور مقصد آشنا می‌کند تا برای شرایط جدید بهتر خود را آماده سازید.

حتی در برخی کشورها عدم استفاده از وکیل مهاجرت و اقدام به مهاجرت بدون بکارگیری این وکیل جرم بوده و دولت مسئولیت هیچ گونه خطا و یا کلاهبرداری را تقبل نمی‌کنند. وکلای مهاجرت از بهترین و مناسب‌ترین زمان برای اقدام انواع مهاجرت و زمان سفارت و مسائل دیگر مرتبط، اطلاع خوبی دارد.

اینها تنها مزایای بکارگیری از این وکیل نیست. در صورتی که در کشور مبدا مشکلی داشته و یا نیاز به دریافت راهنمایی برای مواردی چون بحث درمان در کشورهای خارجی و اخذ مهاجرت متناسب با آن داشتید، می‌توانید از دانش و تجارب این وکیل استفاده کرده، در وقت خود صرفه جویی کنید و دچار سردرگمی نشوید.

ویژگی های وکیل مهاجرت

برای موفقیت در پروسه مهاجرت از طریق پناهندگی ،کاری، ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و حالات دیگر، نیازمند وکیلی مجرب هستید. بهترین وکیل کسی است که ویژگی‌های زیر برخوردار باشد

  • ارتباط وکیل مهاجرتی با وکلای کشور مقصد
  • آگاه بودن از اخبار روز کشور مقصد و بروز بودن اطلاعات این وکیل بسیار مهم است، چرا که قوانین کشورها همیشه در حال تغییر است.
  • علاوه بر داشتن دانش و تجربه کافی، کاملا آشنا به قوانین مهاجرت کشور مقصد باشد.

خدمات وکیل مهاجرت

بهترین وکیل مهاجرت باید بهترین راهکارها را به موکلش پیشنهاد دهد. وکیل معتبر و با تجربه باید در مورد و مسائلی همچون قوانین خانواده، کیفری، کسب و کار، قانون مالیات و ارث، بیمه و مسکن، ورشکستگی و تاسیس شرکت و قوانین و مقررات کشور مقصد، اطلاعات کامل و جامعی داشته باشد.

یک وکیل مهاجرت کارآمد، گاهی باید با مقامات و ادارات مرتبط مهاجرتی مکاتبه داشته باشد و در برخی موارد، باید به صورت حضوری با آن‌ها دیدار کند. یک وکیل خوب، حافظ منافع مالی و اجتماعی موکل است. اخذ وکیل متخصص در امور مهاجرت، می‌تواند احتمال رد شدن ویزا را کاهش دهد.

انواع دلایل مهاجرت

  • مهاجرت اقتصادی: مهاجرت مردم از کشوری به کشور دیگر جهت بهره‌مندی از فرصت‌های اقتصادی بهتر. کشور مقصد باید شرایط اقتصادی بهتری نسبت به کشور مبدا داشته باشد.
  • مهاجرت تحصیلی: مهاجرت دانشجویان برای مدت محدود به خارج از کشور یا گرفتن تابعیت برای دستیابی به امکانات آموزشی بهتر.
  • مهاجرت سیاسی: بسیاری از مردم به دلایلی همچون جنگ، جنگ داخلی یا سیاست‌های دولتی مجبور به مهاجرت می‌شوند. این افراد به دلیل ترس از آزار و اذیت، قادر به بازگشت به خانه نیستند.
  • مهاجرت زیست محیطی: مهاجران محیط زیست کسانی هستند که بر سلامتی یا معیشت آن‌ها به دلیل تغییرات ناگهانی یا طولانی مدت در محیط محلی خود، تأثیر منفی می‌گذارد و مجبور به مهاجرت هستند.
  • مهاجرت برای پیوستن به خانواده: مهاجرت اعضای یک خانواده جهت پیوستن به یکی از اقوام نزدیک خود که در کشور دیگری مقیم هستند.
هزینه وکلای مهاجرتی
هزینه وکلای مهاجرتی

هزینه وکلای مهاجرتی

یکی از مواردی که ممکن است مانع از اخذ بهترین وکیل مهاجرت و دریافت خدمات وی شود، هزینه این وکیل است. به یاد داشته باشید که وکیل مهاجرت، فردی زبده و متخصص در کلیه امور مهاجرتی است و در این راه می‌تواند از اتلاف هزینه‌ جلوگیری کند. بنابراین با اخذ وکلای مهاجرت از پرداخت هزینه‌های بیهوده جلوگیری می‌کنید.

معرفی بهترین وکیل مهاجرت

  • علی رفیعی: وکیل پایه یک دادگستری – مشاوره حقوقی و قبول وکالت امور مهاجرتی و دعاوی حقوقی و کیفری
  • دکتر حمید احمدی راد: وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری از دانشگاه شهید بهشتی

سوالات متداول

هزینه وکیل مهاجرتی حدودا چقدر است؟

برای اخذ یک وکیل مهاجرتی باید بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار هزینه کنید اما برای مشاوره زیر ۳۰ دقیقه هزینه آن معمولا رایگان است. هزینه کمک حقوقی هنگام تشکیل فرم های مهاجرت ۲۵۰ تا ۸۰۰ دلار است.

چرا باید از وکیل مهاجرت استفاده کرد؟

یک وکلای مهاجرت به قوانین کشور مقصد آگاه بوده و باعث جلوگیری از سردرگمی مهاجر شده، هزینه های مهاجر را کاهش می دهدف از هدر رفت وقت جلوگری می کند، باعث اطمینان و آرامش مهاجر شده و غیره

۵/۵ - (۱ امتیاز)