banner

لیست کامل بهترین وکیل تامین اجتماعی در ایران

وکیل تامین اجتماعی

همانطور که می‌دانیم اصولا بین کارگر و کارفرما روابط و تعهداتی به صورت قرارداد وضع می‌گردد، اما گاهی اوقات در خصوص نحوه اجرا و عملکرد به این تعهدات اختلافاتی بوجود می‌آید. این اختلافات معمولا به دلیل عدم اجرای قرارداد طرف مقابل یا در ارتباط با بیمه کارگران می‌باشد. در چنین شرایطی نیازمند طرح شکایت و بهره‌گیر از یک وکیل تامین اجتماعی احساس می‌شود.

بیمه تامین اجتماعی کارگران

بیمه تامین اجتماعی کارگران و مزایای بازنشستگی آنان از اصلی‌ترین نیازهای اجتماعی کارگران است. اگر پای مشکلات آنان بنشینید متوجه می‌شوید یکی از مهمترین دغدغه‌های آنان مسائل مرتبط با حقوق و دستمزد و همچنین حق بیمه آنان می‌باشد. همچنین این سوال که آیا کارفرما حق بیمه آنان را به موقع به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کند؟

عدم پایبندی بعضی از کارفرمایان به تعهداتشان می‌تواند بر عملکرد کارگران تاثیر شدیدی بگذارد. همچنین تاثیر زیادی بر شرایط بازنشستگی افراد می‌گذارد. لذا مشاوره حقوقی با یک وکیل تامین اجتماعی بسیار کارگشا خواهد بود.

وکیل تامین اجتماعی چه کسی است؟

نگرانی‌های زیادی از سمت کارگران در رابطه با پرداخت حق بیمه آنان از طرف کارفرما به سازمان تامین اجتماعی وجود دارد. گاهی این اختلافات به سادگی حل شده و افراد سعی بر حل و فصل کردن موضوع از طریق میانجی‌گری دارند. اما گاهی کار پیچیده شده و اختلافات بزرگتر می‌شود که به راحتی امکان حل آن وجود ندارد. برای مثال کارگر و کارفرما در ارتباط با بیمه تامین اجتماعی به توافق نمی‌رسند و اختلاف بوجود می‌آید.

در چنین حالتی، کارگر بایستی به دیوان عدالت و یا مراجع و شوراهای حل اختلاف رجوع کرده و شکایت خود را مطرح کند. طرح شکایت به تنهایی کار ساده‌ای نبوده و نیازمند کمک و مشاوره با بهترین وکیل بیمه تامین اجتماعی دارد تا بتواند با بکارگیری تجارب خود، قوانین را به شاکی گوشزد کرده و او را راهنمایی کند.

در صورتی که حقوق کارگر و کارفرما بر اساس قانون رعایت نشده و حقی از طرفین پایمال گردد، شخص می‌تواند به دیوان عدالت، شکایت خود را مطرح کند. بنابراین یک وکل بیمه تامین اجتماعی مجرب و با سابقه، می‌تواند در این پرونده به شما کمک کند.

وکیل تامین اجتماعی چه کسی است؟

وظایف وکیل تامین اجتماعی چیست؟

هر کارفرما در قبال کارکنان و کارگران خود دارای تعهدات و وظایفی بوده که هرگونه سرپیچ از آن تعهدات، کارشکن محسوب شده و مجازات مختص به خودش را به همراه دارد. همچنین سازمان‌ها و ارگان‌هایی که به عنوان کارفرما فعالیت می‌کنند از این قاعده مستثنی نبوده و در قبال کارکنان خویش وظایفی بر عهده دارند.

زمانی که هریک از کارکنان یک مجموعه اعتقاد داشته باشند نسبت به موضوعی اعتراض داشته و احساس کند در سازمان تامین اجتماعی حقی از او ضایع شده و تخلفی صورت گرفته، می‌تواند شکایت خود را در مورد تخلف صورت گرفته به دیوان عدالت اداری مطرح کند.

وظیفه وکیل تامین اجتماعی کمک به طرح شکایت فرد شاکی و تسهیل این فرآیند بر اساس ضوابط و قوانین موجود است. وکیل تامین اجتماعی شخصی است که دانش و اطلاعاتی بروز در زمینه حقوق داشته و با دانش و آگاهی خود می‌تواند تمامی ابعاد موضوع را طبق ضوابط و قوانین مورد بررسی قرار دهد.

بنابراین پیش از ارائه شکایت خود به دیوان عدالت اداری، لازم بوده تا با وکیل تامین اجتماعی مجرب مشورت کنید. چرا که پرونده‌های بسیاری وجود داشته که بدون نیاز به ارجاع به دیوان عدالت ادار حل و فصل شده‌اند.

بهترین وکیل تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری چه کسی است؟

یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد شاکی که به مشکل خورده و قصد مشورت و بکارگیری وکیلی مجرب برا حل مشکل خود دارند، نحوه یافتن بهترین وکیل تامین اجتماعی است. برای حل این موضوع باید مجموعه‌ای از ویژگی‌های یک وکیل را در نظر گرفت تا بتوان بهترین انتخاب را داشت.

بهترین وکیل کسی است که صبورترین آنهاست. چرا که برای نتیجه گرفتن از چنین پرونده‌‎ای مستلزم صبر و حوصله بسیاری در کنار تجربه یک وکیل است.

شکایت از سازمان تامین اجتماعی

بررسی اختلافات موجود افراد حقیقی و همچنین حقوقی با سازمان تامین اجتماعی ابتداعا در هیئت بدوی رسیدگی شده و سپس مهلتی ۲۰ روزه برای اعتراض و تجدیدنظر به این رای در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که رای هر دو شورا به ضرر شما باشد، شما می‌توانید درخواست رسیدگی مجدد به دیوان عدالت اداری ارائه دهید.

برای دفاع از حقوق خود و موفقیت در چنین پرونده‌ای بایستی با یک وکیل تامین اجتماعی با تجربه که دارای تخصص کافی در زمینه امور حقوقی بوده مشورت کنید. این وکیل به شما کمک کرده تا اسناد و مدارک موجود را جمع‌آوری کرده و سازماندهی کنید تا در همان ابتدا، بهترین مسیر را برای پیش بردن پرونده شما انتخاب کنید.

چنانچه رای هر دو شورا علیه شما بود، می‌توانید در زمان تنظیم شکایت از سازمان تامین اجتماعی به دیوان عدالت، از وکیل تامین اجتماعی کمک و مشاوره بگیرید.

شکایت از سازمان تامین اجتماعی

هزینه وکیل تامین اجتماعی

هزینه وکیل سوال خیلی از افرادی که قصد گرفتن وکیل و مشاوره برای پرونده خود دارند می‌باشد. رسیدن افراد به حق و حقوق خود در سازمان تامین اجتماعی بسیار مهم بوده، چرا که تا آخر عمر می‌توانند از مزایای بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری و غیره بهره‌مند گردند. افراد می‌توانند با صرف هزینه اندک به عنوان حق الزحمه وکیل، به نوعی پرونده خود را بیمه کنند.

در صورتی که در شهرهای دیگر ایران ساکن هستید و به دنبال بهترین وکیل مشهد، بهترین وکیل شیراز، بهترین وکیل اصفهان، بهترین وکیل تبریز و بهترین وکیل کرج و … هستید می‌توانید در ایران وکالت تمامی هزینه‌ها، وظایف و ویژگی‌های وکلای متخصص را بررسی و در صورت نیاز مشاوره حقوقی دریافت کنید.

اخذ وکیل تامین اجتماعی چه شرایطی دارد؟

پیش از اخذ وکیل، نیاز به آشنا شدن با شرایط اخذ بهترین وکیل تهران می‌باشد. مهمترین و نخستین شرط یک وکیل تامین اجتماعی برای پذیرش پرونده‌های وکالتی، مدرک پایه یک وکالت دادگستری می‌باشد. پیش از اخذ وکیل تامین اجتماعی لازم است به دفتر وکیل تامین اجتماعی مراجعه کرده و از وی طلب رزومه کنید تا از داشتن تجربه کافی در خصوص انجام پرونده شما واقف شوید.

علاوه بر این، یک وکیل تامین اجتماعی باید بطور کامل به قوانین تامین اجتماعی مسلط بوده و با احاطه کامل به موضوع پرونده شما، بتواند از حقوقتان در دیوان عدالت اداری دفاع کند. اگر سوالی در این خصوص داشتید، با مشاورین ما در ایران وکالت تماس حاصل فرمایید.

وکیل تامین اجتماعی کیست؟

نگرانی های زیادی از طرف کارگران در خصوص پرداخت حق بیمه آنان به سازمان تامین اجتماعی توسط کارفرما وجود دارد. سوال اصلی کارگران این است که آیا حق بیمه آنان به طور منظم توسط کارفرما به سازمان تامین اجتماعی پرداخته می شود و یا خیر؟

بهترین وکیل تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری

یکی از دغدغه ‌های اصلی افرادی که قصد مشورت گرفتن از یک وکیل تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری دارند این است که بهترین وکیل تامین اجتماعی را چگونه پیدا کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید ذکر نمود که مجموعه ‌ای از ویژگی ها وجود دارند که به وسیله آن ها می توان بهترین وکیل تامین اجتماعی را پیدا کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)