banner

لیست بهترین وکیل بیمه + [ ۲ مجوز اصلی ]

اختیارات وکیل بیمه

همانطور که می‌دانیم وکیل به فردی اطلاق می‌شود که می‌تواند یک پرونده را بهترین شکل مورد ارزیابی قرار داده و بهترین شرایط را برای پیش بردن آن در نظر گیرد. این شغل نیاز به داشتن فردی با تجربه است، چرا که در صورت تجربه پایین فرد، احتمال شکست پرونده بسیار بالاست. حال به بررسی بهترین وکیل بیمه از انواع مختلف وکلا می‌پردازیم:

بیمه چیست؟

بیمه تضمین امنیت مالی و فکری است. برای حفظ آرامش و پیشگیری از عواقب حاصل از حوادث ناخواسته، راه حل خدمات بیمه است. بیمه قراردادی بین شرکت بیمه کننده و شخص و اشخاص بیمه شونده است. در این قرارداد بند‌هایی که ذکر می‌شود لازم به اجرا است که نظارت بر آن توسط شخص سومی تحت عنوان وکیل انجام می‌شود. در این مقاله از مجموعه ایران وکالت به بررسی وظایف بهترین وکیل بیمه پرداختیم. با ما همراه باشید.

تعریف بهترین وکیل بیمه

وکیل از سوی شخص حقیقی یا حقوقی مجاب به انجام و یا پیگیری کاری تحت عنوان جانشین آن شخص می‌شود. وکالت در زیر مجموعه امور قضایی دسته بندی می‌شود و به عنوان کسب و کار مجزا محاسبه نمی‌گردد.

وکالت از پر مسئولیت‌ترین شغل‌ها است که لازمه موفقیت در آن آگاهی کامل از قوانین و مقررات ، روابط عمومی بالا و شهامت است. شاخه‌ای از وکلا مشغول به کار به عنوان وکیل بیمه هستند که در این مقاله اختصاصا به توصیف این افراد می‌پردازیم.

انواع وکیل

لازم است قبل از بررسی وکیل بیمه ابتدا انواع وکیل و شرح وظایف هر یک را بشناسیم.

  • وکیل رسمی: وکیل رسمی در مراجعه به دفتر اسناد رسمی به منظور اعطای وکالت مدنی به ما معرفی می‌شوند. در امور خرید و فروش، اجاره و طلاق و مواردی از این قبیل.
  • وکیل عادی: هنگامی که شخص به صورت عادی وکیل می‌گیرد. این نوع از اعطای وکالت دیگر مورد قبول نیست و جنبه قانونی ندارد.
  • وکیل مطلق: اعطا وکالت در تمامی امور اداری و مالی موکل
  • وکیل مقید: اعطا وکالت در مورد یک موضوع خاص و معین موکل

مجوز وکالت خود وکلا را به ۲ دسته تقسیم می‌کند.

  1. وکیل دادگستری که مجوز وکالت دادگستری را دارد و در مجموعه قوه قضا‌ئیه فعالیت می‌کند.
  2. وکیل اتفاقی که محصل رشته وکالت است و پرونده وکالت ندارد. وکیل اتفاقی با پرداخت هزینه در امور حقوقی و کیفری می‌تواند اقدام به وکالت کند.

بهترین وکیل بیمه

بهترین وکیل بیمه کیست؟

بهترین وکیل بیمه شخص سومی در قرارداد بیمه بین بیمه گذار بیمه گر است. وکیل وظیفه حمایت و کمک به بیمه گذاران در احزار حقوق آ‌ن‌ها است. وکیل بیمه به دلیل علم به مقررات بیمه و شرایط حقوقی به بیمه گذار در مواجه‌ با امور بیمه کمک می‌کند. دفاع از حق بیمه گذار، رفع ابهام در امور بیمه و… از وظایف وکیل است. هنگامی که از تخصص بهترین وکیل بیمه استفاده می‌کنیم در وقت و هزینه خود بسیار صرفه جویی کرده و کار‌ها دقیق و تخصصی انجام می‌شود.

مهمترین نکته‌ای که یک وکیل خوب ملزم به رعایت آن است این است که وکیل باید کاملا به پرونده مسط بوده و همه ابعاد پرونده را از زوایای مختلف بررسی بنماید. بسیاری از وکلا فقط از یک زاویه پرونده را مورد بررسی قرار می‌دهند که این موضوع باعث شده مشکل پرونده آنطور که باید دیده نشود و در نهایت به نتیجه مطلوب منجر نشود.

نکته دیگر اینکه اگر محاسبات و ارزیابی‌های وکالت به درستی رعایت شود، پیش بردن پرونده بسیار اثربخش‌تر خواهد بود. بطور مثال اوراق پرونده و یا تنظیم اوراق قضایی از موارد بسیار مهم تلقی شده که حتما باید نزد وکلای ایران وکالت ارزیابی شود.

همانطور که گفته شد وکیل به فردی اطلاق می‌شود که می‌تواند یک پرونده را بهترین شکل مورد ارزیابی قرار داده و  بهترین شرایط را برای پیش بردن آن در نظر گیرد. این شغل ملزم به داشتن فردی با تجربه است، چرا که در صورت تجربه پایین فرد، احتمال شکست پرونده سیار بالاست.

چرا به بهترین وکیل بیمه نیاز داریم؟

بروز اختلاف بین طرفین بیمه به طور معمول راحت و مسالمت آمیز حل نمی‌شود. وجود شخص سومی که به تمام ابعاد بیمه و حقوق بیمه گذار و قوانین بیمه گر آگاه باشد بسیار حیاتی است. وجود همچین شخصی از بروز هزینه‌های متعدد و اتلاف وقت از سوی بیمه گذار جلوگیری می‌کند.

بهترین وکیل بیمه می‌بایست فراتر از یک وکیل عادی باشد. علاوه بر تسلط بر اصول بیمه و قوانین شرکت بیمه از فنون مذاکره حرفه‌ای نیز برخوردار باشد.

مطالعه بیشتر: راهنمای بیمه باربری

دایره اختیارات بهترین وکیل بیمه

متاسفانه مشکلاتی مانند سرقت، قتل، کلاهبرداری، روابط نامشروع، تجاوز و مشکلات بیمه‌ای و از این قبیل  بسیار نسبت به گذشته بیشتر شده است. وکیل دعاوی کیفری مورد تایید دادگاه، فردی‌ست با تجربه که باید با بهره‌مندی از تجربه خود کمک به بهترین تصمیم‌گیری برای موکل خود گردد.

تعریف بیمه

همانطور که پیش‌تر گفته شد به گفته بهترین وکیل بیمه، بیمه عهدی بین شرکت بیمه کننده و شخص و یا اشخاص بیمه شونده که طبق آن مبلغی از سوی شخص حقیقی و یا حقوقی در صورت وارد شدن زیان ناخواسته در مال و جان و… به شرکت بیمه کننده پرداخت می‌شود و در صورت بروز حوادث ذکر شد خسارت از سوی شرکت به اشخاص حقوقی و یا حقیقی پرداخت می‌شود.

  • شرکت متحد: بیمه گر
  • اشخاص پرداخت کننده بیمه: بیمه گذار
  • وجه پرداختی از سوی افراد به شرکت بیمه: حق بیمه
  • سند شرایط تعهد و پرداخت: بیمه نامه

هزینه اخذ بهترین وکیل بیمه ۱۴۰۱

یک وکیل بیمه حاذق، در تلاش است تا مسیر پرونده بیمه بدرستی و با کمترین خسارت هدایت شود. چرا که حواشی برای وی معنا نداشته و این وکیل فقط در تلاش است تا با استفاده از تجربه خود بتواند مطالبات و حقوق موکلین خود را بستاند.

این شغلف یک شغل ازاد است و وابسته به دولت نبوده و تعرفه‌ای که معین می‌گردد کاملا توافقی بین وکیل و شخص موکل است. اصولا در آیین‌نامه‌ها تعرفه‌ای از سمت شرکت بیمه معین می‌گردد که ای میزان تعرفه از سوی وکلا قابل پیگیری‌ست وآنها بدلیل دشوار بودن بعضی از پرونده‌ها امکان تغییر در هزینه‌ها را دارند.

کلام آخر

وکالت در امور بیمه برای بهترین وکیل بیمه فراتر از وکالت عادی است. در این حوزه علاوه بر تسلط بر قوانین و شرایط بیمه نامه وکیل باید بر روی اصول مذاکره و توانایی حل مشکلات نیز توانا باشد.

سوالات متداول

وکیل بیمه کیست؟ چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل بیمه از سوی شخص حقیقی یا حقوقی مجاب به انجام و یا پیگیری کاری تحت عنوان جانشین آن شخص می‌شود.

وکیل بیمه چه کمکی می‌‌کند؟

بروز اختلاف بین طرفین بیمه به طور معمول، راحت و مسالمت آمیز قابل حل نیست و وجود شخص ثالث بین طرفین با آگاهی و بکارگیری از تجربه، منجر به حل و فصل موضوع می‌گردد

۵/۵ - (۲ امتیاز)