banner

شماره پلیس فتا

شماره پلیس فتا

با پیشرفت فناوری به خصوص در حوزه تبادل اطلاعات سبب شده که برخی از افراد سودجو در فضای مجازی باعث آزار و نقض حریم خصوصی دیگران می شوند؛ از این رو پلیس فتا (پلیس سایبری تولید و تبادل اطلاعات) وظیفه دارد تا با ایجاد حس امنیت در فضاهای مجازی، خیال کاربران را راحت سازد. با برقراری تماس با شماره پلیس فتا می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن کلاهبرداری، مزاحمت و یا سواستفاده را گزارش دهید.

به عبارتی دیگر پلیس فتا وظیفه رسیدگی به جرایم اینترنتی و مخابراتی را دارد اگر در شبکه های اجتماعی شخصی شما را تهدید کند، یا عکس های شما در فضای مجازی منتشر شده و قصد پیگیری و شکایت را دارید با برقراری تماس با شماره پلیس فتا ۸۱۸۱۸ سریعا شکایت خود را ثبت کنید.

یکی دیگر از راه های برقراری ارتباط با شماره پلیس فتا ۰۹۶۳۸۰ بوده که به سامانه مرکز تلفنی پلیس فتا متصل خواهید شد و مشکلات و شکایت خود را با کارشناسان پلیس یا با دفاتر مشاوره حقوقی در میان بگذارید.

کارشناسان هر سوالی از شما در ارتباط با پرونده داشته باشند، از شما پرسیده و با گرفتن اطلاعات تماس شما، در اسرع وقت به پرونده شکایت رسیدگی خواهند کرد.

در ادامه مطلب از ایران وکالت به راه های برقراری ارتباط از طریق شماره پلیس فتا می پردازیم.

تاریخچه پلیس سایبری (فتا)

شماره پلیس فتا چنده ؟

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، با نام اختصاری پلیس فتا یکی از واحدهای تخصصی نیرو انتظامی می باشد و در واقع یک واحد پلیس نوپا و جوان حساب می شود.

پلیس فتا در اواخر سال ۱۳۸۷ در قرارگاه ناجا تاسیس و راه اندازی شد که شامل کمیته های مطالعات تطبیقی، کمیته تجهیزات و منابع انسانی بود. این سازمان در بهمن ماه ۱۳۸۹ به عنوان یک سازمان مستقل برای جنگ با مجرمان اینترنتی فعالیت خود را آغاز نمود.

مطلب پیشنهادی : مجازات مزاحمت در فضای مجازی

پلیس فتا چگونه شکایت ها را بررسی می کند؟

برای کسب هر گونه اطلاعات و پیدا کردن مراکز پلیس فتا در محله خود، با شماره پلیس فتا ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل فرمایید. نحوه شکایت به پلیس فتا موضوع پیچیده ای نیست! اولین و قانونی ترین راه علاوه بر برقراری ارتباط با شماره پلیس فتا ۸۱۸۱۸، مراجعه حضوری به دادسرای جرایم رایانه ای است.

دادسرای جرائم رایانه ای موظف است که جرائمی را که در فضای سایبر اتفاق افتاده است را پیگیری کرده و حق و حقوق شاکیان را به آنها برگرداند.

فرآیند شکایت به پلیس فتا اینگونه است که شخص شاکی پس از مراجعه به دادسرای جرایم رایانه و تشکیل دادن پرونده، کار رسیدگی به شکایت مطابق روش های قانونی آغاز می شود.

دادسرای جرایم رایانه نیز در صورت حساس و حیاتی بودن شکایت، پرونده را به پلیس فتا ارجاع می دهد. در نهایت همان طور که در ابتدا گفته شد با برقراری ارتباط با شماره پلیس فتا می توانید به سرعت با روش های ایجاد پرونده آشنا شوید.

 دومین روش نحوه ایجاد پروند و شکایت به پلیس فتا، سایت آن می باشد که به نظر راحت می باشد. اگر در فضای مجازی فردی سعی بر اخاذی با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی را دارد، به راحتی بدون نیاز به مراجعه حضوری به دادسرای جرائم رایانه ای، به وب سایت پلیس فتا مراجعه نموده و شکایت خود را ثبت کنید.

هشدار های پلیس فتا درباره حفاظت از اطلاعات شخصی

شماره پلیس فتا کدام است ؟

روزانه هزاران نفر در شبکه های اجتماعی در حال تبادل اطلاعات و داده ها هستند. از این رو نگهداری و حافظت از این نوع داده های تجاری، شخصی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای پیشگیری از منتشر شدن اطلاعات موجود در رایانه شخصی رعایت موارد زیر بسیار ضروری است:

  1. به یاد داشته باشید برای رمز حساب های کاربردی خود از کلمه عبور قوی استفاده نمایید. به عبارتی دیگر هر چه میزان سختی و دشواری کلمه رمز عبور بیشتر باشد، احتمال نفوذ افراد سودجو به حساب کاربری شبکه های اجتماعی شما کاسته می شود.
  2. اگر حساب کاربری تان به هر دلیل و صورتی به دست افراد سودجو افتاده است، سریعا با شماره پلیس فتا ارتباط برقرار کنید. در نهایت از قرار دادن تاریخ تولد، شماره موبایل، اسم و فامیل به عنوان کلمه عبور اجتناب کنید.

مطلب پیشنهادی : خیانت در امانت

جمع بندی

همانگونه که فناوری اطلاعات و تبادل داده ها روز به روز در حال رشد و تکامل می باشد، راه ها و روش های سرقت اطلاعات و فیشینگ (نوعی کلاهبرداری آنلاین) نیز در حال تغییر و تحول می باشد. از این رو اگر با هر گونه افراد کلاهبردار آنلاین یا سودجو مواجه شده اید با برقراری تماس با شماره پلیس فتا، کارشناسان پلیس سایبری را آگاه سازید.

روش های برقراری تماس با پلیس سایبری کدام است ؟

ساده ترین روش برای برقراری ارتباط با پلیس سایبری، از طریق شماره پلیس فتا ۰۹۶۳۸۰ می باشد. همچنین با مراجعه به سایت پلیس فتا می توانید شکایت خود را ثبت کرده و کارشناسان در اسرع وقت پرونده شما را بررسی می کنند.

آدرس و شماره تلفن پلیس فتا مخصوص استان تهران چیست ؟

خیابان مطهری ، بعد از خیابان قائم مقام فراهانی ، رو به روی ایستگاه اتوبوس ، پلیس فتا، تلفن: ۲۱۸۶۱۵۴۵

۳.۹/۵ - (۱۷۸ امتیاز)