banner

نحوه شکایت از سپاه پاسداران + معرفی سامانه شکایت

نحوه شکایت از سپاه

با هدف بررسی نحوه شکایت از سپاه پاسداران، اطلاعاتی در مورد سازمان سپاه جمهوری اسلامی را جمع‌آوری کردیم که در ادامه این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. این سازمان یکی از شاخه‌های نیروی مسلح ایران است و در سال ۱۳۵۸ به دستور سید روح‌الله خمینی تاسیس شد. با توجه به قانون اساسی ایران، این سازمان برای پاسداری از نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده‌است. برای اشخاص حقیقی یا حقوقی که قصد شکایت از سازمان سپاه را دارند، انتخاب وکیل با تجربه که با روند قانونی شکایت از سپاه باشد، ضروری و الزامیست.

وکیل شکایت از سپاه

به جرایم چه اشخاصی در سپاه رسیدگی می شود؟

سازمان سپاه شامل ارگان‌های مستقل و وابسته ، کارکنان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است که با توجه به قوانینی که در قانون اساسی برای آن ثبت شده است، جرایم تعریف شده دارد. مانند هر ارگان و سازمانی، امکان شکایت از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی وابسته و مستقل از سازمان سپاه وجود دارد. هر کدام از انواع کارکنان آن به طور اختصار به شرح زیر است.

کارکنان سازمان‌های وابسته به سپاه پاسداران

  • نظامیان: این اشخاص پس از گذراندن دوره‌های آموزشی نظامی، با توجه به عملکرد شامل درجات می‌شوند و پس از آن به عنوان نظامیان عضو این سازمان شناخته می شود.
  • محصلان: این اشخاص پس از گذراندن دوره‌های آموزشی به عنوان کادر ثابت استخدام می‌شوند. دوره‌های آموزشی در موسسات سپاه و وزارت دفاع قرار دارد.
  • کارمندان: این اشخاص به عنوان پرسنل سازمان و ادارات سپاه استخدام می‌شوند. برای استخدام به دوره‌های آموزشی و تجربیات نیاز دارند.
  • بسیج: توانایی افرادی که به قانون اساسی معتقد هستند، توسط بسیج مستضعفین، افزایش می‌یابد تا به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی کمک کنند. در میان این اشخاص برخی در بسیج فعال و برخی در بسیج عادی عضو هستند. بسیج فعال پس از گذراندن دوره آموزش عمومی در خدمت سازمان سپاه قرار می‌گیرد. بسیج فعال اشخاص آموزش‌دیده، هستند که وظایف و ماموریت‌هایی را برعهده دارند. علاوه بر این دو دسته، در مواقع نیاز از بسیج ویژه استفاده می‌شود که چون صلاحیت پاسداری داشتند به عضویت این سازمان درآمدند.

سامانه شکایت از سپاه

به عنوان یک شهروند می‌توانید از تخلفات هر ارگان شکایت کنید. در واقع شکایت از کسانی که مرتکب جرم می‌شوند، از جمله وظایف شرعی یک شهروند است. با ایجاد سامانه‌های اینترنتی امکان شکایت از کارکنان وجود دارد. بهترین راهی که ما به شما پیشنهاد می کنیم، دریافت مشاوره از یک وکیل با تجربه، پیش از اقدام است.

به عنوان اطلاعات عمومی بدانید که، حتی می‌توانید از نیروی نظامی و نیروی بسیج از طریق شکایت در دادسرای نظامی اقدام کنید. جهت پیگیری شکایات از طریق سازمان قضایی نیرو‌های مسلح هم می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید و با وکیل دادسرا در ارتباط باشید.

وکلای شکایت از سپاه

نمونه شکایت از سپاه

برای شکایت از سپاه، مانند هر نوع شکایت باید بدانید که این برگه شکایت باید به کدام دادسرا فرستاده شود. شکایت از سپاه معمولا به دادسرای نظامی ارسال می شود. پس از بررسی‌های انجام شده، شکایت ب دادگاه نظامی فرستاده می‌شود تا از این طریق به جرائم رسیدگی کنند. در فرم شکایت، ابتدا شخص یا سازمانی مورد نظر برای رسیدگی به دادخواهی به همراه موضوع شکایت، ذکر می شود. پس از آن در مورد جرم و شخص مجرم، اطلاعات کافی را درج می‌کنید، در ادامه، درخواست خود را اضافه می کنید. به دلیل اینکه شکایت از سپاه به تجربه نیاز دارد، پیشهاد می‌کنیم که با یک وکیل خبره در ارتباط باشید.

نحوه رسیدگی به شکایات از سپاه و کارکنان آن

پیش از فرستادن نسخه اصلی به تدوین یک پیش نویس نیاز دارید. با استفاده از این پیش نویس، برگه شکایت را به بخش قضایی و اداره رسیدگی به شکایت ارسال می شود برای کسب نتیجه دلواه باید طبق کتاب قاو اساسی پیش برید.

شماره تماس اطلاعات سپاه

با توجه به درخواست‌های متعدد منبی بر، تماس با اطلاعات سپاه در این بخش شماره تماس اطلاعات را اضافه کردیم تا اگر هدف شما شکایت از سپاه و در نهایت اطلاعات است با این مرکز تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از این مرکز دریافت کنید. برای مکالمه مستقیم با شماره ۱۱۴ تماس بگیرید. در واقع این یک سامانه برای ایجاد ارتباط سپاه با مردم است.

سخن پایانی

با توجه به اینکه این مقاله صرفا جهت افزایش آگاهی شما از روال شکایت و شیوه رسیدگی به شکایت، ایجاد شد، انتظار می رود که در صورت مواجه شدن با هر گونه تخلف توسط نیروهای سپاه، بدون اطلاعات کافی و پیش از دریافت مشاوره از متخصصان، اقدام نکنید. وکلای ما در ایران وکالت با تجربه بالا در دادخواهی از افراد و رسیدگی به شکایات آن‌ها، مسیر را هموار می‌کنند تا اشخاص بتوانند در این مسیر به صورت قانونی، مانع افزایش تخلفات شوند.

۴.۷/۵ - (۶۹ امتیاز)