معرفی بهترین وکیل خانواده در تهران و ایران

وکیل خانواده

همانطور که می‌دانیم خانواده اولین نهاد اجتماعی است که افراد به آن وارد می‌شوند و این امر مشمول همه افراد جامعه می شود. خانواده اولین مکانی است که احترام به حقوق یکدیگر در آن معنا پیدا کرده و بعد از آن در جامعه انتقال پیدا می‌کند.

در صورت عدم رعایت حقوق و تکالیفی که در میان اعضای خانواده نسبت به یکدیگر وجود دارد، می‌تواند موجب به وجود آمدن دعاوی خانوادگی شود که این امر علاوه بر از هم پاشیدن خانواده می‌تواند پیامدهای ناخوشایندی در سطح جامعه نیز به وجود آورد. با توجه به این موارد با افزایش اختلافات دعاوی خانوادگی وجود یک وکیل خانواده خوب احساس می شود. در ادامه مطلب به بررسی این امر مهم خواهیم پرداخت.

وکیل خانواده مسائلی مانند مطالبه مهریه، اجرت المثل روزهای زوجیت، بررسی میزان نفقه زوجین، حمایت از فرزند، حضانت فرزند، درخواست ازدواج مجدد، الزام به اطاعت، مطالبه نفقه و غیره را بررسی می کند.

به چه دلیل به وکیل خانواده نیاز داریم؟

مسائل و مشکلات حقوقی خانواده‌ها روزبه‌روز در حال افزایش است؛ که به علت حساسیت بالای آن‌ها در دادگاه های خانواده رسیدگی می شود. بیشتر از ۸۰ درصد از دعواهای خانوادگی در دادگستری‌ها به گرفتن مهریه از طرف زوجین و استرداد حق طلاق ارتباط پیدا می کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، بهترین وکیل خانواده در مواردی از قبیل استرداد جهیزیه، درخواست مهریه ، ممنوع الخروجی، نفقه زوجه، شروط هنگام عقد، حضانت فرزند، فرزند خواندگی، تغییر جنسیت، اهدای جنین و بسیاری موارد دیگر هم آگاهی کافی دارد که در صورت بروز هر یک از مشکلات فوق، بهتر است حتماً موضوع را با یکی از بهترین دفاتر مشاوره با وکیل خانواده در میان بگذاریم.

البته باید توجه کنیم که افرادی سودجویی هستند که در دادگاه ها خود را وکیل خانواده خوانده و با بر هم زدن رابطه بین زوجین و اجرای مهریه به نفع خود کار می کنند. به همین دلیل در صورت وقوع چنین مواردی بهتر است که پیش از بروز هرگونه مشکلی، از یک وکیل خانواده قابل اعتماد و اطمینان مشاوره بگیریم و از راهنمایی‌ها و تجارب بالای آ‌ن‌ها استفاده کنیم.

بطور خلاصه مهمترین اختلافات خانواده که می‌توان از وکیل خانواده استفاده کرد:

  • طلاق توافقی

این نوع از طلاق به طلاقی اطلاق می‌شود که زوجین باید درهمه حقوق اعم از مالی و غیرمالی شامل نفقه، مهری، حضانت فرزندان و غیره برای سهولت در مراحل طلاق توافقی به توافق برسند. در این نوع طلاق، مبنا آن توافقی‌ست که زوجین درنظر می‌گیرند و همان توافق را در حکم صادر می‌کنند.

همچنین یکی از مهم‌ترین مدارک طلاق توافقی، گواهی عدم سازش است که این توافق باید در این گواهی نیز قید شود. زوجین باید در خصوص نحوه توافقات خود، وکیل مربوطه را درجریان قرار دهند، چراکه این امر بسیار ضروری‌ست.

  • طلاق یکطرفه از سمت زن

بر اساس قانون مدنی، در حالت عادی حق طلاق با شوهر می‌باشد و ایشان می‌تواند با پرداخت کلیه حقوق مالی زوجه مانند مهریه، شرط نصف دارایی و نفقه نسبت به طلاق اقدام کند. اما درحالت طلاق از سمت زن، زوجه برای گرفتن طلاق راه پر فراز و نشیبی در پیش دارد که این پرونده را به مهمترین پرونده خانوادگی در دادگاه تبدیل کرده است.
زن با داشتن دلیل موجه و اثبات آن به استناد ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی اعم از اعتیاد شوهر، عدم پرداخت نفقه حداقل بمدت ۶ ماه، بچه‌دار نشدن شوهر و غیره می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند.

  • درخواست طلاق از سمت مرد

در کشور ما، حق طلاق با مرد است و ایشان می‌تواند با پرداخت کلیه حقوق مالی زن، اقدام به طلاق کند و نیازی به داشتن دلیل نیست.

  • مهریه

برای مطالبه مهریه، نخست باید به دفتر ازدواجی مراجعه کرد که عقد ایشان در آنجا رسمی شده و سپس اقدام به درخواست صدور اجراییه کرد. پیشنهاد می‌شود در این نوع پرونده حتما از بهترین وکیل خانواده استفاده کرد.

  • حضانت فرزند

طبق تکلیفی قانون برای حفظ و نگهداری کودک مشخص کرده وظیفه حضانت فرزند با والدین است بدین صورت که تا تا سن هفت سالگی این تکلیف بر عهده مادر و پس از آن بر عهده پدر می‌باشد. اگر فرزند دختر باشد، حضانت، بعد از ۹ سالگی با پدر بوده و حضانت فرزند پسر از ۷ سالگی تا ۱۵ سالگی بر عهده پدر می‌باشد و پس از آن، خود فرزند مادر یا پدر را انتخاب می‌کند.

  • تمکین

تمکین بمعنای اطاعت زن از شوهر در انجام وظایف زناشویی و ماندن در منزل و حسن رفتار است. اگر زنی از شوهر خود تمکین نکند، مطابق با قانون که شامل استحقاق نفقه، محروم شدن زن از نصف دارایی درج شده در سند و همچنین طرح دعوای الزم به طرفین به تمکین می‌باشد.

وکیل خانواده

ویژگی های بهترین وکیل خانواده

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک وکیل خانواده خوب باید داشته باشد، میتوان به داشتن دانش کافی، تجربه و سابقه که در امور مربوط به دعاوی خانوادگی به دست آورده است اشاره کرد. همچنین داشتن معلومات و اطلاعات لازم در مورد مسائل حقوقی و رسیدگی در دادگاه های نمونه اول، یکی دیگر از ویژگی های بهترین وکیل خانواده است که او را مجبور می کند هنگام دفاع از موکل خود محتاطانه عمل کند.

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده، بهترین وکیل خانواده باید قابل اعتماد و صادق باشد و در حین انجام وظایف خود اسرار خانوادگی موکل خود را را فاش نکند و تمام تلاش خود را برای گرفتن حق موکلین خود به کار گیرد.

پیشنهاد مطالعه: وکیل طلاق

 یکی از نکاتی که در ارتباط با بهترین وکیل خانواده از اهمیت برخوردار است این است که با توجه به ویژگی دعاوی خانوادگی و اهمیت حفظ و بقای کانون خانواده، به ویژه در مسائل مربوط به طلاق، وکیل باید برای ایجاد صلح و آرامش میان اعضای دعوا همه توان خود را به کار برده و مانع تشدید دعوا و اختلاف بین خواهان و خوانده شود وتنها منفعت مالی و مادی خود را از پرونده های خانوادگی در نظر نگیرد.

چگونه می توانیم یک وکیل خانواده خوب پیدا کنیم؟

برای بدست آوردن نتیجه مطلوب در دعاوی خانوادگی پیدا کردن یک وکیل خانواده خوب می‌تواند بسیار موثر باشد. به همین دلیل قبل از منعقد کردن قرارداد وکالت، باید یک وکیل خانواده خوب پیدا کنیم.

در صورتی که وکیل بتواند همه وظایف خود را به طور دقیق انجام دهد، موجب می شود تا از تلف شدن وقت و یا تعرفه حق الوکاله وکیل دادگستری که توسط موکل پرداخت شده است جلوگیری شود.

  • اولین قدم برای پیدا کردن یک وکیل خوب خانواده، پرس و جو و تحقیق است. اگر در میان دوستان و آشنایان ما افرادی وجود دارند که قبلا از خدمات یک وکیل خانواده استفاده کرده و رضایت کامل داشته اند، می توانیم از این طریق تا حدودی اطمینان حاصل کرده و قرارداد وکالت را منعقد کنیم.
  • روش دیگر برای پیدا کردن یک وکیل خوب، جستجو در اینترنت است. از طریق جستجو در اینترنت می توانیم لیستی از اسامی وکلا را به همراه شماره تماس و آدرس آنها پیدا کنیم.

البته بهتر است که وکیلی که انتخاب می کنیم در شهر و استان خودمان باشد تا بتوانیم در صورت نیاز با او ملاقات کنیم و در ارتباط با موضوع پرونده مشاوره لازم را از وی دریافت کنیم.

  • در نهایت می توانیم به صورت حضوری به آدرس وکیل خانوادگی مراجعه کنیم و صحبت های لازم را در ارتباط با موضوع پرونده با او داشته باشیم و زمانی که از صداقت و توانایی و مهمتر از همه از تخصص وکیل اطمینان حاصل کردیم می توانیم با او قرارداد منعقد کنیم.

وکیل خانواده

جمع بندی

با توجه به مطالب گفته شده مشورت با یک متخصص در زمینه های مختلف یکی از ضروریات غیرقابل انکار در دنیای امروز می باشد. به ویژه هنگامی که می خواهید در یک پرونده شکایت یا دفاع کنید. برای این منظور تنها استفاده از برخی اطلاعات پراکنده کافی نیست اطلاعات پراکنده و باید با یک وکیل مناسب مشورت کنید.

 در پرونده های خانوادگی نکات ظریفی وجود دارد که می توان از آنها برای تغییر کامل نتیجه پرونده استفاده کرد. از این رو مشاوره با بهترین وکیل خانواده یکی از نکته های مهم در این نوع پرونده ها است. شما می‌توانید برای ارتباط با بهترین وکلای ایران از طریق سایت ایران وکالت اقدام کنید.

سوالات متداول

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده فردی است که تسلط کاملی بر قوانین و مسائل خانواده دارد. یک وکیل خانواده با تجربه باید در تمامی مسائل مربوط به خانواده همچون حضانت فرزند، نفقه، مهریه و مسائلی از این دست، تخصص داشته باشد.

چگونه از تجربه و تخصص بهترین وکیل خانواده آگاه شویم؟

اگر قصد اخذ یک وکیل با تجربه و خبره را دارید، پیشنهاد ما اخذ یک وکیل پایه یک دادگستری است؛ زیرا در برخی از موارد کارآموران وکالت نیز در این حوزه فعالیت می‌کنند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)