لیست بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما

وکیل دعاوی کار ، کارگر و کارفرما

در جوامع امروز، روابط بین انسان‌ها براساس قانون و مقررات تنظیم می‌شود. یکی از متداول‌ترین نمونه‌ها، روابط بین کارگر و کارفرمایی است. بدین شکل شخصی به عنوان کارگر، به دستور کارفرما و با دستمزدی مشخص، مشغول به کار می‌شود و هر دو طرفین موظف هستند به در زمان معلوم، به تعهدات خود عمل کنند. بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما کسی است که می‌تواند از حق و حقوق این کارگر و کارفرما دفاع کند.

ایران وکالت ، مرکز تخصصی معرفی بهترین وکلای ایران، قصد دارد در این نوشته علاوه بر معرفی بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما، به نقش این وکیل پرداخته و به بررسی دعاوی کار بپردازد.

دعاوی کار و اداره کار

طبق قرارداد کار، باید روابط بین کارگر و کارفرما بر اساس قانون باشد و در صورتی که هر کدام از طرفین، به موارد ذکر شده در قرارداد پایبند نباشند و وظایف خود را به درستی انجام ندهند، باعث بروز اختلاف می‌شود؛ که در صورت حل نشدن آن، طرفین برای گرفتن حق و حقوق خود، می‌توانند به مراجع قانونی مراجعه کنند.

مرجع رسیدگی به دعاوی کار، کارگر و کارفرما، اداره کار است که با توجه به ادله و توضیحات طرفین، تصمیم گیری نهایی گرفته خواهد شد. بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما شخصی است که به هر کدام از طرفین کمک می‌کند تا دلیل اختلاف را شناسایی کرده و با مشاوره، اختلاف را حل کند.

نقش وکیل کارگر برای موکل
اخذ بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما

نقش وکیل کارگر برای موکل

کارگران ممکن است برای گرفتن حق و حقوق خود، علیه کارفرما، شکایت کنند. این حقوق شامل:

  • عیدی
  • بیمه
  • سنوات
  • پاداش
  • حق اولاد
  • حق مسکن
  • بن کارگری

میزان عیدی، سنوات و پاداش هر کارگر، متناسب با مدت زمان کار آن کارگر و حداقل دستمزد او تعیین می‌شود و در هر دوره نمی‌تواند کمتر از حداقل‌های قانون باشد. همچنین کارفرما موظف است کارگر را در مرجع سال بیمه کند. این امر اجبار قانونی بوده و حتی اگر کارگر بیمه را نخواهد، باز هم مسئولیت آن بر عهده کارفرما است تا فرد را بیمه کند.

نقش وکیل کارفرما برای موکل

در مواقعی که کارگر از انجام وظایف و مسئولیت‌های مقرر شده سرپیچی کند، کارفرما با ارائه تمامی فیش‌های حقوقی، می‌تواند از کارگر شکایت کند. در واقع اگر کارگری به مدت یک سال مشغول به کار است، کارفرما حتما باید ۱۲ عدد فیش حقوقی ارائه دهد و واریزی‌های وی باید متناسب با مدت زمان کار وی و حداقل دستمزد باشد. در این صورت کارفرما با اخذ بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما، می‌تواند از حق و حقوق خود دفاع کند.

بهترین وکیل دعاوی کار ، کارگر و کارفرما

اهمیت مشاوره با وکیل کار

کارفرما ممکن است به وسیله قرارداد و سایر ادله، قصد اثبات نوعی دیگر از روابطه کاری بین خود و کارگر را داشته باشد؛ برای مثال ثابت کند که رابطه بین طرفین مبتنی بر رابطه پیمانکاری بوده و نه روابط بین کارگر و کارفرمایی. بنابراین در زمانی که شخصی به استخدام شخص دیگری در میاید، باید به این نکته توجه کند و بهتر است در این خصوص با وکیل دعاوی کارگر و کارفرما مشورت کند.

بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما

وکلای دعاوی کار افرادی هستند که به قوانین اداره کار، بیمه و سایر موارد تسلط کاملی دارند و با دانش و مهارت خود می‌توانند، حق و حقوق موکلان خود را باز پس بگیرند. وکلای دعاوی کار، باید با توجه به وضعیت موکل خود، اختلافات را تا حد ممکن حل کند و از موکل خود دفاع کند. در ادامه لیستی از بهترین وکیل دعاوی کارگر و کارفرما را به شما معرفی کردیم.

  • دکتر مریم سلیمانی: وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور ملکی، وصول مطالبات، قراردادها، جعل سند با ۱۷ سال سابقه.
  • دکتر غلامرضا میرزایی نژاد: وکیل پایه یک دادگستری، دکترای تخصصی جرایم کیفری و متخصص در جرایم مواد مخدر، قتل، دعاوی کار، قرارداد، جرایم مالی و کلاهبرداری.
  • فرید مظفری: مشاور حقوقی، وکیل پایه یک دادگستری و وکیل دعاوی کارگر و کارفرما
امتیاز بدهید