بهترین وکیل مالیاتی کیست و چه خصوصیاتی دارد؟

وکیل مالیاتی

بررسی و انجام امور مالیاتی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در هر ارگان و مجموعه‌ای انجام می‌شود. پرونده‌های مالیاتی به علت حساسیت‌هایی که دارند، باید زیر نظر کارشناسان و مشاوران مالیاتی بازنگری شوند. ضروری است که برای انجام پرونده‌های مالیاتی خود، به یک وکیل مالیاتی مجرب مراجعه کنید؛ چرا که کاهش مالیات و انواع امور مالیاتی تنها از عهده دانش و تجربه زیاد بهترین وکیل مالیاتی بر می‌آید.

بهترین وکیل مالیاتی چیست؟

بهترین وکیل مالیاتی به فردی گفته می‌شود که به همه ابعاد امور حسابداری و مالیاتی آگاه باشد. همچنین در جلسات پرونده مالیاتی بتواند با اطلاع از قوانین امور مالیاتی کشور، از موکل خود دفاع کند. یک وکیل مالیاتی باید اظهارنامه را مطابق با استانداردهای حسابداری و قوانین مالیات مستقیم تنظیم نماید. همینطور در ادامه از بروز جرایم مالیاتی جلوگیری کند و برای دریافت برگ قطعی در کنار مودی مالیاتی تلاش کند.

وظیفه وکیل امور مالیات چیست؟

یک وکیل مالیاتی حرفه‌ای با توجه به اطلاعاتی که در قوانین، بخشنامه‌ها و آیین‌های مالیاتی دارد، می‌تواند به هر موسسه‌ای کمک کند تا بتواند مالیات کمتری پرداخت کند. احقاق این موضوع از دو روش امکان‌پذیر است. در واقع وظایف یک وکیل مالیاتی را می‌توان به دو بخش پشتیبانی مالیاتی و دادرسی مالیاتی تقسیم کرد.

بهترین وکیل امور مالیاتی در تهران

پشتیبانی مالیاتی وکیل مالیاتی

در مرحله اول یک وکیل مالیاتی مانند وکیل پایه یک دادگستری یا وکیل دادگستری باید در زمینه امور مالیاتی به مدیران مالی موسسه مشورت بدهد. همچنین در تنظیم قراردادهای مالی شرکت حضور داشته باشد و تمامی جوانب را در نظر بگیرد. صورت حساب‌های مالی شرکت را بازنگری کند و به بهترین شکل ممکن تنظیم کند؛ تا شرکت کمترین مالیات ممکن را پرداخت کند.

همچنین در این زمینه می‌توان به بررسی کردن دریافتی‌ها و پرداختی‌های شرکت نیز اشاره کرد. پشتیبانی مالیاتی بهترین وکیل مالیاتی می‌تواند در زمینه معرفی راه‌های استفاده از معافیت مالیاتی هم خود را نشان دهد.

دادرسی مالیاتی وکیل مالیاتی

در صورتی که موسسه یا شرکت مورد نظر با مشکلاتی برخورد کند، بهترین وکیل مالیاتی موظف است به پرونده‌های مالیاتی شرکت رسیدگی کند. همچنین یک وکیل مالیاتی می‌تواند در مراجع حل اختلاف از اظهارنامه‌های مالیاتی مجموعه دفاع کند و از پرداخت مالیات اضافه جلوگیری کند.

وکیل پرونده مالیاتی

در موارد زیادی ممکن است شما نیاز به یک وکیل مالیاتی داشته باشید. چه صاحب شرکت و موسسه تاییدشده‌ای باشید و چه در امور انحصار وراثت به مشکلات مالی برخورد کنید. بهترین کار این است که مشاوره با وکیل پرونده مالیاتی یا بهترین وکیل اداره کار را انتخاب کنید. در این بخش دو مورد از پرکاربردترین موقعیت‌های وکلای مالیاتی را بررسی کردیم.

وکیل مالیات بر ارزش افزوده

وکیل مالیات بر ارزش افزوده و یا وکیل ارزش افزوده به وکیلی گفته می‌شود که در حیطه امور مالیاتی فعالیت می‌کند. برای مثال مانند یک وکیل مالیاتی در شرکت‌های تولیدی و خدماتی می‌تواند فعالیت کند و مشاوره بدهد.

وکیل اداره مالیات

به مالیاتی که از اشخاص حقیقی و حقوقی علاوه بر ارزش افزوده کسب و کارها از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان دریافت می‌شود، مالیات بر ارزش افزوده گفته می‌شود. طبق سازمان امور مالیاتی ایران هر ۹۰ روز یک بار اشخاص مورد نظر باید فرم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده را پر کنند. سپس وجه مورد نظر را به حساب امور دارایی واریز کنند.

وکیل برای مالیات بر ارث

وکیل مالیات بر ارث وظیفه مشاوره در مورد مالیات بر ارث که گونه‌ای مالیات مستقیم و مالیت بر دارایی است، را بر عهده دارد. مالیات بر ارث نوعی از مالیات است که پس از فوت شخص، بر اموال و دارائی‌های او وارد می‌شود. در صورتی که این مالیات پرداخت نشود، امکان نقل و انتقال رسمی و قانونی اموال متوفی وجود ندارد.

هزینه بهترین وکیل مالیاتی در پرونده‌های مالیاتی

اگر مبلغ تاییدشده پرونده شما تا یک میلیون تومان باشد، هزینه بهترین وکیل مالیاتی ۵% از مبلغ است. اگر تا ۳ میلیون تومان باشد، ۴% نسبت به مازاد یک میلیون و اگر بالای ۳ میلیون باشد، ۳% نسبت به مازاد یک میلیون می‌باشد. در مورد آخر، ۵% حق الوکاله تمبر باطل خواهد شد.

وکیل آنلاین مالیاتی

اگر در امور مالیاتی خود به مشکل برخورد کردید و یا احتیاج به مشاوره کارشناسان امور مالی پیدا کردید، قطعا به فکر مراجعه به وکیل آنلاین مالیاتی خواهید افتاد. وکلای آنلاین مالیاتی می‌توانند در تمام امور کوچک و بزرگ مالیاتی به شما عزیزان کمک کنند. با کارشناسان ایران وکالت در تماس باشید و از بهترین خدمات امور مالی بهره ببرید.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)